אז מה עשו ילדים פעם בחופשת הקיץ?

אייפד ואייפון אומנם לא הומצאו, אבל ים וחול היו בשפע - ואפילו קייטנות. לרגל יציאת ילדי ישראל לחופש הגדול אספנו תמונות המתעדות איך נראתה בשנות ה-30 "החופשה הגדולה"

בקייטנה בקיבוץ יגור בשנות ה- 50 (ארכיון קיבוץ יגור מתוך פיקיוויקי)

הבוקר יצאו לחופשת הקיץ 1.3 מיליון תלמידי בתי הספר היסודיים וגני הילדים, שמצטרפים ל-700 אלף תלמידי חטיבות הביניים והתיכונים שכבר השלימו שעות שינה. אבל מה עשו ילדים פעם בחופש הגדול? מסתבר שלא הרבה השתנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אומנם הטלוויזיה, המחשב והסמארטפונים נכנסו לחיינו רק עשרות שנים אחרי, אבל גם בשנות ה-30, ה-40 וה-50 מצאו הילדים מה לעשות עם הזמן הפנוי מחוץ לכיתות. גם אז, כשחופשת הקיץ נקראה "החופשה הגדולה", הם בילו את החודשים החמים בעיקר תחת השמש הקופחת בים ובבריכה.

במאגר התמונות פיקיוויקי , שהוקם ע"י איגוד האינטרנט הישראלי כדי להעמיד לרשות הציבור צילומים מתועדים של ישראל מסוף המאה ה-19 לשימוש חופשי, ניתן למצוא צילומים המתעדים את הפעילויות השונות של ילדים ברחבי הארץ ובילוי בקייטנות שאורגנו על ידי הקיבוצים וגם על ידי "הישוב" בעת המאורעות.

הם טיילו, בילו בין חיות המשק וגם שרו וניגנו. היו גם קייטנות , כאלה שאורגנו ע"י הקיבוצים וגם ע"י "הישוב" בזמן המאורעות באותה התקופה.

טיול ילדי חברת הילדים הראשונה לרגלי הגלב (ארכיון לחינוך יהודי, אוניברסיטת ת"א. מתוך פיקיוויקי)