פעוט טבע למוות בבריכה פרטית בעומר

אסון בדרום: פעוט כבן שנה וחצי טבע למוות בבריכה פרטית בבית הוריו ביישוב עומר. פרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום פינו אותו לבית החולים סורוקה בבאר שבע שם נקבע מותו. המשטרה חוקרת חשד לרשלנות מצד בני משפחתו

טרגדיה ביישוב עומר שבדרום: פעוט בן שנה וחצי טבע למוות בבריכה ביתית. בן משפחתו של הפעוט הוא שמצא אותו ומיהר להזעיק למקום את כוחות ההצלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

צוות מד"א שהוזעק למקום העניק לו טיפול רפואי ראשוני ופינה אותו במצב קריטי לבית החולים סורוקה בבאר-שבע, שם לא נותר לרופאים אלא לקבוע את מותו. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות המקרה, כשנבדק החשד שמדובר ברשלנות מצד בני משפחתו. במסגרת החקירה נבדקת האפשרות כי אחותו בת ה-3 פתחה את השער לבריכת השחייה.

"בן המשפחה שהתקשר למוקד קיבל הנחייה איך לבצע בפעוט את פעולות ההחייאה הראשונית", סיפר אחד הפרמדיקים שהגיע לזירה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "כשהגענו למקום הוא היה ללא דופק וללא נשימה ובמשך חצי שעה הענקנו לו טיפול עד שפינינו אותו לבית החולים".

במד"א מזהירים, אילוסטרציה (חדשות 2)

במד"א מדגישים היום כי על הורים בבתים שבהם ישנם בריכות פרטיות להשגיח על הילדים ולא לאפשר להם להיכנס למים ללא השגחה. "רק בחודש האחרון הגענו לטפל בכעשרה מקרים שבהם נמשו מבריכות ילדים קטנים, צריך לזכור שגם הבריכות הקטנות, המתנפחות יכולות להפוך לקטלניות", הבהירו היום בארגון.

רק לפני שלושה ימים טבע ילד בן שש בבריכה במושב חגור שליד כפר סבא. צוות מד"א שהוזעק למקום ביצע בו החייאה ופינה אותו לבית החולים שניידר בפתח תקווה כשהוא מורדם ומונשם, מצבו התייצב בהמשך.