התקדמות משמעותית ביוזמת "יום ראשון חופשי"

בתחילת השבוע דנו מנהל לשכת רה"מ וראש המועצה הלאומית כלכלה ביוזמה לשינוי מבנה העבודה במשק. ראש המועצה קנדל מציע מתווה של ארבעה ימי ראשון חופשיים בשנה. לעומתו מציע השר שלום: 12 ימי ראשון חופשיים בשנה, בתמורה לעבודה בימי שישי. צוות ממשלתי מונה למצוא מתווה שיוסכם על הצדדים

לפני שנתיים הכריז השר סילבן שלום על יוזמה חדשה לשינוי מבנה העבודה במשק: חופש בימי ראשון, בתמורה לשש שעות עבודה בימי שישי וחצי שעת עבודה בימים שנותרו. כעת מתברר כי היוזמה הולכת וצוברת תאוצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביום ראשון האחרון התקיימה פגישה בין מנהל לשכת ראש הממשלה, ראש המועצה הלאומית לכלכלה ומנכ"לית משרדו של השר שלום. כל הצדדים הסכימו על ימי ראשון חופשיים, והמחלוקת היחידה שנותרה היא כמה.

ראש המועצה הלאומית לכלכלה יוג'ין קנדל מציע ארבעה ימי ראשון חופשיים בכל שנה. מנגד מציע השר שלום ללכת לפיילוט לאומי - מדי חודש יוכרז יום ראשון, הראשון בחודש, כחופשי. בתמורה נעבוד בימי שישי.

צוות ממשלתי בראשות מנכ"ל משרד ראש הממשלה לוקר מונה על מנת למצוא מתווה מתאים. ההערכה היא כי בסופו של דבר יוחלט על פשרה בין הצעתו של קנדל לבין זו של שלום. בינתיים מסכימים כל הצדדים - למרות ההתקדמות, עד שנזכה למנוחה גם בימי ראשון, יעבור עוד זמן מה.