מסע מקפריסין לישראל - בתוך קיאק

החותר מוטי בן עטיה יצא למסע בניסיון לעמוד באתגר ששום ישראלי לא עמד בו בעבר: לגמוע את המרחק של 270 ק"מ בין קפריסין לישראל לבדו, על גבי קיאק. הניסיון השאפתני של בן עטיה נתקל תחילה במזג אוויר סוער ובים רוגש, אך הלילה הוא הגיע לחופי ישראל

מוטי בן עטיה והקיאק, לפני היציאה לדרך (חדשות 2)

מסע יוצא דופן בלב ים: ביום שני יצא החותר מוטי בן עטיה למסע מקפריסין לישראל, כשכל מה שמפריד בינו לבין הגלים הוא הקיאק שלו. הלילה, קצת לפני השעה 22:00, הוא הגיע לחיפה וסיים בהצלחה את האתגר. עם הגעתו לישראל חגגו יחד עם בן עטיה חבריו למועדון החתירה "טרה נוסטרה" את ההישג הספורטיבי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני מאוד שמח שהמשימה הושלמה, זה הישג מטורף מבחינתי", אמר הלילה לחדשות 2 באינטרנט בן עטיה, עם שובו לישראל. "היום האחרון היה הכי קשה. אתה יודע שאתה מתקרב אבל אתה כל הזמן חייב להמשיך לחתור. כל הגוף כואב לי. זה בעיקר מתיש ואין לי כוחות". כשנשאל בן עטיה האם הוא מתכנן כבר את האתגר הבא שלו, ענה: "כרגע אני מתכנן רק ללכת לישון".

הציוד לפני היציאה למסע (חדשות 2)

מדובר בניסיון השני של בן עטיה לצלוח את המרחק - 270 ק"מ - בחתירה לבדו, ללא כל סיוע, לאחר שבפעם הקודמת הפסיק אחרי 80 ק"מ. "בניסיון הקודם הוא נכשל כי התאמן על החתירה הארוכה ולא תרגל תרחישים של קשיי הישרדות", סיפר גיסו של מוטי, גל מילשטיין. "הפעם הוא השקיע בזה ובינתיים נראה שזה עובד".

על כלי השיט הצר העמיס בן עטיה את כל המזון, השתייה, אמצעי הניווט והציוד הנלווה להם הוא נזקק למשך ימי המסע. "חתרתי מלימסול לחיפה בלי שום סיוע חיצוני", אומר בן עטיה. "זה אומר לאכול על הקאיק, לשתות על הקיאק ולישון על הקיאק, עם כל מה שכרוך בזה".

המזון נאגר לפני היציאה (חדשות 2)

לדברי גיסו, בן עטיה נתקל בתחילת מסעו בגלים גבוהים ובמזג אוויר סוער, אך למרות הכל צלח את כל המכשולים. את הקיאק של בן עטיה ליוותה יאכטה, שלא סייעה לו בניווט או בכל דרך אחרת, ונועדה רק למנוע ממנו כניסה למים הטריטוריאליים של מדינת אויב.

"כשיצא לדרך הוא אמר שהוא חייב להגשים את עצמו ולהצליח לעמוד באתגר הקרבי", אומר מילשטיין. "זו הפעם הראשונה שמישהו עושה מסלול כזה בישראל. הוא רוצה לסמן וי במקום שבו כולם נכשלו".

בן עטיה והקיאק (חדשות 2)

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.