הנאנסת מגן העיר מגיבה לגזר הדין: "סוף סוף הסיוט נגמר"

הנערה שהותקפה יחד עם בן זוגה בחניון במרכז ת"א נושמת היום לרווחה, לאחר שבית המשפט גזר 30 שנות מאסר על האנס אחמד בני ג'אבר. עם זאת, היא זועמת על הפרקליטות - שלא קיבלה את טענתה כי מדובר בפעולת איבה: "הם סירבו לחקור את המניע". עורך דינו של הנער שהותקף: "הוא מקווה להתחיל את המשך חייו בדרך חדשה"

העונש החמור של 30 שנות מאסר שנגזר הבוקר (ד') על האנס מגן העיר גרם להקלה גדולה אצל הנערה שנפלה קורבן, יחד עם בן זוגה, למעשיו הסדיסטיים. באמצעות עורכת דינה היא אומרת: "סוף סוף הסיוט הזה נגמר ואני יכולה להתחיל שלב חדש של חזרה לחיים נורמלים".  על פי החלטת השופטים, היא תפוצה על ידי התוקף בסכום של 258 אלף שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בצד תחושת ההקלה, הביעה קורבן האונס אכזבה מעמדת הפרקליטות, שלא קיבלה את טענתה כי מדובר בפעולת איבה. "פרקליטות המדינה אטמה אוזניה ולבה וסירבה לבדוק לעומק את המניעים של המפגע. הם הסתירו ממני שהוא למד במערכת החינוך האסלאמית ובא מרקע דתי, הלך שלוש פעמים ביום להתפלל ונהג ליידות אבנים לעבר חיילי צה"ל", היא הסבירה. "פרקליטות המדינה סירבה בתוקף לחקור את המניע, והסתירה ממני עד השבוע שהאנס הורשע כבר בעבר בבית דין צבאי בגין ידויי אבנים על חיילי צה"ל וריצה 11 חודשי מאסר על כך".

"אני שואלת אם הרקע שלו לא מנראה על איבה ושנאה לעם ישראל, אז מה זה כן רגש איבה?", הוסיפה הנערה ואמרה כי היא מצפה שראש הממשלה יורה לשר הביטחון להפעיל את סמכותו ולהכיר בפשע הנורא כפעולת איבה.

האנס נשלח ל-30 שנה בכלא (חדשות 2)

"חוק זכויות נפגעי עבירה חסר שיניים"

עו"ד רוני סדובניק, שייצגה את הנאנסת, הוסיפה כי "במהלך משפט זה ראינו שוב שחוק זכויות נפגעי עבירה הוא חוק מסורס חסר שיניים והגיע הזמן לשנותו כך שיאפשר לנפגעי עבירה ייצוג משפטי מקצועי לכל אורך ההליך הפלילי. לא יתכן שהפרקליטות תשתמש בקורבן עבירת מין לצרכיה, כדי להרחיק אדם מסוכן מהחברה, אך לא תשקול גם את זכויות הנפגעת עצמה לשיקום".

גם בן זוגה של הנערה, שהותקף על ידי האנס, הגיב לגזר הדין. עורך הדין ליאור שני, מטעם מרכז נגה למען נפגעי עבירה - הקריה האקדמית אונו, שמייצג את הנער, אמר: "גזר הדין שניתן היום משקף את המעשים האכזריים והמזוויעים של הנאשם. כמו כן, גם את הפגיעה האנושה בגופם ובנפשם של קורבנות העבירה. לנער אותו אנו מייצגים יש התמודדות ממושכת וקשה עם השלכות העבירה והוא שמח שבית המשפט נתן ביטוי לאירוע שעבר ומקווה להתחיל את המשך חייו בדרך חדשה. הוא רצה כבר שסוף המשפט יגיע".