קורס מיוחד: כך משלבים בין הבית לעבודה

שילוב של הורות וקריירה הוא משימה קשה - לאמהות רבות בענף ההיי טק זה אפילו קשה יותר בגלל שעות העבודה הארוכות והאינטנסיביות. הפתרון: קורס מיוחד שמנסה ללמד איך מסתדרים ומשלבים בין הבית לעבודה

למרות שנשים בעמדות בכירות בחברות הייטק מהוות יתרון עבור אותן חברות, מתברר שחופשת הלידה היא הרבה פעמים מעצור בקריירה של אותן נשים בעולם הטכנולוגיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחברת גוגל התל אביבית יחד עם ארגון "יזמיות", בנו קורס שמיועד לנשים בדיוק בתקופה הזו של החיים, במטרה לעזור להן ולעודד אותן להקים מיזמים טכנולוגיים משל עצמן. הקורס מורכב מ-8 מפגשים שנערכים באווירה ידידותית גם לקטנים. יש מזרונים ועמדות החתלה, ובתוך כל אלה הן נפגשות עם יזמים, שומעות על סיפורי הצלחה, וגם מקבלות כלים שיעזרו להן בדרכן המקצועית.

הילה ברנר, מקימת ארגון "יזמיות", הסבירה את היתרון בקורס. "דווקא התקופה הזו היא התקופה האידיאלית לעשות את השינוי הזה, משום שאז בפעם הראשונה ובעצם כמעט היחידה בקריירה אפשר באמת ללמוד דברים חדשים" אמרה ברנר.

"הקורס נותן דחיפה נפשית לעבר עולם היזמות"

גילי בוים יהלום, אחת האמהות שהשתתפו בקורס, סיפרה על הדחיפה לעולם המקצועי שהקורס הזה נותן. "אני חושבת שהקורס הזה נותן קודם כל דחיפה נפשית גדולה לעבר עולם היזמות. כאישה וכאימא, זה ממש משהו שהוא לא עניין של מה בכך, להיות יזמת ולגדל במקביל תינוקות", סיפרה יהלום.

ומה יש בקורס שכל כך חשוב? "זה ממש נותן כלים פרקטיים שקשורים לעולם היזמות. הרצאות שקשורות לנושאים משפטיים, ונושאים שקשורים למרקטינג. היו גם הרבה הרצאות השראה, לשמוע מאנשים שעשו את זה איך הם עשו את זה", הוסיפה.

רבקה הכט, אם נוספת שהשתתפה בקורס, סיפרה כי זה אפילו כיף. "זה כיף, למה לא. מביאים את הילדים, הם נהנים, את נהנית. פוגשים אנשים באותו המצב, וזה מקל מאוד את ההחלטה לחזור לעבודה, כי את רואה את כל הנשים האחרות שעושות זאת, ובמיוחד אם את רוצה לעשות זאת לבד ולפתוח חברה חדשה משלך", אמרה הכט

אז חופשת לידה לא חייבת להיות רק בקורסי יוגה ובקניונים. אפשר ממש לדאוד לעתיד המקצועי שלך, ואם אתן רוצות להירשם לקורס הבא, הוא מתחיל ממש לאחר החגים.