שף: "בית הנשיא דרש ארוחה בחינם"

תקציב בית הנשיא עומד על למעלה מ-60 מיליון שקלים בשנה, ועדיין חלק מעובדיו דורשים ממסעדות לקיים ארוחות בחינם על מנת לטעום ולהחליט האם המנות ראויות להיות מוגשות באירועים רשמיים. כששף ירושלמי סירב לארח בחינם שלושה עובדים - הוא קיבל הודעה כי לא יעבוד עמם

מרכוס גרשקוביץ הוא שף מוערך ובעלים של כמה מהמסעדות בירושלים. בשבוע שעבר קיבל טלפון ממנהלת קשרי האירוח והפרויקטים בבית הנשיא, שביקשה לבדוק איתו אפשרות כי ישמש שף אורח בביקורו של ראש ממשלת גיאורגיה בבית הנשיא. גרשקוביץ הסכים, רק שלמנהלת קשרי האירוח היה תנאי: היא מבקשת לבוא לאכול ארוחת טעימות עוד באותו הערב - ובחינם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היא אמרה: 'אני אגיע עם עוד שלושה-ארבעה אנשים'", סיפר גרשקוביץ. "נשמתי עמוק. כבוד גדול לבשל בבית הנשיא. אמרתי לה שאין בעיה - רק שתיקח בחשבון שהם צריכים לשלם".

"אני כל הזמן מוזמנת", אמרה המנהלת. "אני גם לא תמיד יכולה ללכת לכל המקומות הללו ואני גם לא יכולה להגיע לבד. אני תמיד מביאה קולגה איתי, הוסיפה והדגישה: "התגובה שלו הייתה כל כך לא סימפטית שלא התאים לי בכלל להיכנס, כי יש לי בתור אנשים שרוצים לעבוד. למה אני צריכה לעבוד עם גישה שלילית כזו שמסתכלת לי על החור של הגרוש?".

"לא בלופ". גרשקוביץ (חדשות 2)

על אף שמשרד החוץ הוא שהמליץ לבית הנשיא לפנות למסעדה - מנהלת הפרויקטים והאירוח כעסה והודיעה שהשף לא יעבוד בבית הנשיא. "זה מאוד סביר שאנשים באים בזוג לטעימות. זה מאוד מקובל. זו יכולה להיות חברה מהעבודה או הסמנכ"לית שלנו", ציינה.

"היא באה לבדוק את הסטנדרט של המסעדה? שתשלם", אמר השף. "אם לא היא - אז שהמדינה תשלם". הוא הוסיף כי כל משרדי הממשלה שעובדים עמו, ובעיקר משרד החוץ - מגיעים עם שובר תשלום. לדבריו, רק לפני כשבועיים קיים המשרד ביקורת טעימות במסעדה שלו - ושילם.

"מה שתמוה בעיניי זה הפער בין משרד החוץ לבין משהו כל כך לא פורמלי. מישהי שמזמינה מקום בלי מכתב או משהו שמתועד. הנושא של סגירת הדברים בטלפון שייך לעבר", אמר השף. לטענתו, כשביקש מבית הנשיא נוהל כתוב של הזמנת שפים מארחים, הוא לא נענה - וזכה לתגובה הבאה מצידה של מנהלת הפרויקטים והאירוח: "מכיוון שלא התרשמתי מכם - אז אתם כרגע לא בלופ של בית הנשיא".

מבית הנשיא נמסר בתגובה: "במסגרת ההכנות לאירועים מתבצע הליך מוקדם של בחינת יכולות הספק, הכולל את בדיקת איכות המזון וטיבו וזאת על מנת לוודא שהספק עומד בסטנדרטים הראויים. אם במהלך הליך בחינה הרגיש הספק כי נעשה לו עוול כלשהו, אנו מצרים על כך בכל לב ונפעל על מנת לבחון את המקרה לעומקו ולבצע שינויים והתאמות, ככל שיידרשו".