יצא לדוג, ונעקץ על ידי דג חתול ואושפז

דייג מחיפה יצא עם סירת הדיג שלו ללב ים כדי לדוג דגים באמצעות רשת. לאחר שהעלה כמות נאה של דגים לסירה, הוא הבחין כי לכד גם דג מסוג חתול ים. כשניגש להרימו, הדג השתולל, זינק לעברו במפתיע - ודקר אותו עמוקות בזרועו. הדייג שהחל לדמם הובהל לבית החולים - שם יישאר להשגחה

תקף - ודקר בעומק הזרוע. דג החתול (רויטרס)

מסע הדיג הסתיים בבית החולים: תושב חיפה בן 41 יצא בשבוע שעבר לעומק הים למסע דיג שגרתי עם סירת מסוג "טרול" שבבעלותו. הוא הפליג בסירה, המאפשרת דיג במים עמוקים עם רשתות, עד למרחק של 7 מייל ימי מהחוף. שם - כשהרים את הרשת - הוא נעקץ על ידי חתול גדול (טריגון).

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לאחר שהות קצרה בלב ים, זרק הדיג רשת למים - ואז משה אותה, כשבאמתחתו דגים רבים שנתפסו בה ובהם גם דג החתול. כשהדייג המנוסה ניגש אל הרשת, הוא הותקף לפתע על ידי דג החתול שהיה בתוכה - ונפצע לאחר שהדג שלף את זנבו הארסי והמחודד ודקר אותו דקירה עמוקה בזרועו.

"התקרבתי לערימת הדגים ודג החתול פשוט זינק ונעץ בזרועי את העוקץ. דיממתי בצורה מסיבית כתוצאה מהעקיצה", סיפר קפטן הסירה שנפגע - והובהל לבית החולים רמב"ם לאחר שאזור הפגיעה נאטם באמצעות חוסם עורקים.

לדבריו של הדייג, העוקץ של חתולי הים הוא כמו כידון שעובר כל ביגוד מגן. כשהעוקץ נשלף הוא עלול לקרוע את הבשר בשל היותו חד ומשונן מאוד. "פעם כבר נפצעתי מדקירה של דג חתול אז אני משתדל להיזהר - מה שלא ממש עזר לי בפעם הזו", הוסיף הדייג שנפצע. הוא יישאר להשגחה בבית החולים ויטופל נגד זיהום כתוצאה מהפציעה.