העיצומים מחריפים: לא יונפקו דרכונים בנציגויות ישראל בעולם

ועד עובדי משרד החוץ הורה אתמול על הפסקת פעילות העובדים בשל חוסר ההתקדמות במשא ומתן מול האוצר על תנאי העסקתם. במסגרת העיצומים לא יינתנו שירותיים קונסולריים בכל הנציגויות, לאזרחים ולזרים כאחד. "אנו קוראים לכל ישראלי שנפגע מהעיצומים לפנות לממונה על השכר באוצר, ולבקש שיפתור את הסכסוך", נכתב בהודעת הוועד

אחרי שבשבוע שעבר צומצם הטיפול באזרחים ובזרים בנציגויות ישראל ברחבי העולם, ועד עובדי משרד החוץ מחריף את העיצומים. החל מהיום לא יינתנו שירותים קונסולריים בכל נציגויות ישראל ברחבי העולם ובכלל זה הנפקת דרכונים. בעקבות כך קיים חשש שמאות ישראלים יתקעו בחו"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מרגע קבלת מברק זה יש להפסיק לאלתר את כל השירותים הקונסולריים הניתנים בנציגויות, ולא לקבל קהל המגיע לקבלת שירות קונסולרי", נכתב במכתב שנשלח לעובדי משרד החוץ. ההנחיה לא כוללת מקרים חריגים ובהם הצלת חיי ישראלים בחו"ל, הטסת גופות לישראל ותיקי פונדקאות ואימוץ.

משמעות העיצומים עבור ישראליים בחו"ל היא שלא יינתן מענה לאזרחים - לא יונפקו דרכונים, תעודות מעבר חד פעמיות, תעודות יושר, תעודות לידה, לא יבוצע רישום נישואין ועוד. לאזרחים זרים לא יינתנו ויזות לישראל, בין אם אשרות תייר, אשרות לאנשי דת, ואשרות דיפלומטים זרים.

"העיצומים הוחרפו כמענה לכך שלא חלה כל התקדמות במשא ומתן מול האוצר", נמסר בהודעה מטעמם ועד עובדי משרד החוץ. "האוצר מזלזל ונוקט בסחבת ומגלה אדישות למצוקתם של עובדי משרד החוץ, כמו גם למצוקתם של עשרות אלפי הישראלים הנמצאים בחו"ל וניזוקים כתוצאה מהימשכות סכסוך העבודה. אנו קוראים לכל ישראלי שנפגע מהעיצומים לפנות לממונה על השכר באוצר, ולבקש שיפתור את הסכסוך במשרד החוץ".