תג מחיר בירושלים: נוקבו צמיגי מכוניות ורוססו כתובות בבית חנינא

תוושבי השכונה הערבית בבירה גילו הבוקר כי אלמונים השחיתו 21 מכוניות וריססו מגן דוד ואת הכתובת: "לא שותקים על יידוי אבנים". תושב המקום: "לא קל לקום ולראות דבר כזה, יש לנו שכנים יהודים והכל בסדר". המשטרה פתחה בחקירה

תג מחיר הבוקר בבית חנינא (קבוצת רוטרניק)

פחות משבוע אחרי פעולות תג המחיר בכפר אבו גוש הסמוך לירושלים, הבוקר (א') התעוררו תושבי שכונת בית חנינא שבמזרח העיר וגילו כי עשרות רכבים של תושבי המקום הושחתו ועליהם רוססו מגני דוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

צמיגיהם של 21 כלי רכב שחנו באזור נוקבו, ועל קיר בסמוך רוססה הכתובת: "לא שותקים על יידוי אבנים". שוטרים משטרת ירושלים שהגיעו למקום החלו באיסוף עדויות ופתחו בחקירת המעשים.

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט סיפר חאפז נמר, תושב השכונה, על התחושות הקשות: "קמנו בבוקר וגילינו את הרכבים הרוסים אחרי שפגעו בגלגלים שלהם. לא פשוט לקום בבוקר לתמונות כאלה, יש לנו פה שכנים יהודים והכל בסדר, חייבים לפתור את התופעה".

ניקבו צמיגי 21 מכוניות (קבוצת רוטרניק)

"מנסים להילחם בפשיעה הלאומנית"

בבוקר יום שלישי האחרון גילו תושבי הכפר אבו גוש כי במהלך הלילה נוקבו צמיגים של לא פחות מ-28 כלי רכב. על גדר סמוכה לרכבים רוססו כתובות נאצה: "גזענות או התבוללות" ו"ערבים החוצה". תושבי הכפר מיהרו להזעיק את המשטרה, אך עד כה לא נעצרו חשודים במעשה.

תושב המקום: "לא נעים לראות כאלה דברים" (קבוצת רוטרניק)

ביום שבת ביקרו באבו גוש השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' ומפקד מחוז ירושלים ניצב יוסי פריינטה, והבטיחו לתושבים כי נעשים מאמצים כדי למצות את הדין עם האחראים. "אני מקווה שמעשים בזויים ושפלים אלו לא יפגעו ויעכירו את היחסים בין התושבים הערבים לשכניהם היהודים", אמש השר.

"משטרת ישראל תמשיך להשקיע מאמצים רבים על מנת להילחם יחד עם שירותי הביטחון בתופעת הפשיעה הלאומנית", הוסיף אהרונוביץ'. מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב יוסי פריינטה אמר כי ״המחוז העלה לראש סדר העדיפויות את החקירה, וליחידה המרכזית ניתנו כל האמצעים הנדרשים כדי לבצע חקירה יסודית ומקצועית".