תיעוד: התנגשות קטלנית בשומרון

שני פלסטינים נהרגו בתאונת דרכים קשה סמוך להתנחלות שילה, תאונה שתועדה על ידי נהג ישראלי במצלמת רכבו. "הנהגים הפלסטינים נוראים", כתב לאחר שהעלה את הסרטון המזעזע לקשת. קשה לצפייה

תאונה קטלנית בשומרון, ארכיון (משטרת ישראל)

התאונה הקשה תועדה לעיני המצלמות: שני בני אדם נהרגו ועוד ארבעה נפצעו בתאונת דרכים קטלנית סמוך ליישוב שילה שבשומרון, לכיוון מעלה לבונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התאונה הקטלנית תועדה במצלמת אחד הרכבים שנסעו מאחרי כלי הרכב הפוגע, ותיעדה אותו כשהוא יוצא לעקיפה מסוכנת וחוצה קו הפרדה לבן - דבר שהביא לתוצאות ההרסניות.

בצילום, שהועלה דקות לאחר התאונה ליו-טיוב, ניתן להבחין בעוצמת הפגיעה בין הרכב הפרטי לטנדר, שגרמה לחלקו העליון להתעופף בגובה רב לאוויר. הנהג שצילם את האירוע ניצל מפגיעה בין היתר בזכות המרחק ששמר מהרכב שלפניו.

"מבלי להכליל, הנהגים הפלסטינים נוראים", כתב קובי סלע, הנהג שהעלה את הסרטון לרשת. "כשמשטרת מחוז ש"י עוצרת נהגים על מהירות, זה כמעט מצחיק".

"התקנתי את המצלמה לפני שלושה שבועות בעקבות תסכול מעבירות תנועה של פלסטינים, שכל הזמן עוקפים אותי על פס לבן", הסביר סלע בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "מבאס אותי שהמשטרה מתמקדת בעבירות תנועה קלות, כמו מהירות, ולא מייצרת נוכחות יותר דרמטית שתפחיד את הנהגים שלא דופקים חשבון לאף אחד".

ארבעת הנפגעים הנוספים בתאונה הועברו על ידי הסהר האדום לטיפול בבית חולים בשטח הרשות הפלסטינית, מצבם ככל הנראה קל. 

"קיבלנו קריאה על תאונה חזיתית בין שני כלי רכב פלסטינים", שחזר דובר מד"א זכי הלר. "כשהפרמדיקים הגיעו למקום הם מצאו 6 פצועים. 2 היו במצב אנוש, לאחר מאמצי החייאה הם נאלצו לקבעו את מותם".