היום: הממשלה תכריע על שעון הקיץ

לאחר שבחודש שעבר הודיע שר הפנים גדעון סער כי שעון הקיץ יימשך עד לסוף חודש אוקטובר כבר בשנה הנוכחית, תובא הצעתו הבוקר לאישור הממשלה. אם ההצעה תאושר יהיו שלושה שבועות נוספים שבהם יוכלו אזרחי ישראל ליהנות משעת אור נוספת ביממה

שעון הקיץ החדש - עד לסוף אוקטובר (שאטרסטוק)

הבוקר (א') תכריע הממשלה האם לקבל את המלצת שר הפנים גדעון סער להאריך באופן סופי את משך תוקפו של שעון הקיץ הנהוג בישראל. אם ההחלטה תתקבל תהיה תוספת של כשלושה שבועות לתקופה שבה יונהג שעון הקיץ - שיימשך עד לסוף חודש אוקטובר כבר השנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הודעתי עכשיו על החלטתי להנהיג בישראל שעון קיץ חדש שיימשך עד לסוף חודש אוקטובר, כמקובל במדינות אירופה", כתב סער בעמוד הפייסבוק שלו בחודש שעבר. "שעת אור נוספת תשפר את איכות החיים של אזרחי ישראל". כדי שההצעה אכן תיכנס לתוקף כבר השנה, על הממשלה לאשר אותה בתוך מסגרת מושב הכנסת הנוכחי, שאמור להסתיים בחודש הבא.

השר סער התייחס לסוגייה לפיה הארכתו של שעון הקיץ מעבר לחגי תשרי, עלולה לפגוע בציבור הדתי. "יותר יהודים בעולם חיים עם שעון הקיץ ארוך מזה שהונהג עד כה בישראל", הסביר השר סער בראיון לחדשות 2 באינטרנט בחודש שעבר. ""לא מדובר בסוגייה הלכתית, ואפילו הרבנים הראשניים קבעו זאת. בנוסף, אורך הצום ביום הכיפורים המטריד את הנפשות הפועלות - נותר עדיין כשם שהיה - למשך יממה אחת. שעון הקיץ החדש יהיה טוב לדתיים, לחילוניים, טוב לכולנו", הסביר סער.

לפני החלטתו הודיע השר סער על הקמתה של ועדה מיוחדת שתכליתה לבחון גיבוש הסדר חדש לכינון שעון הקיץ בישראל. "המטרה שבגינה מיניתי את הוועדה היא מאוד פשוטה - לקבוע מהו ההסדר הנכון ביותר והטוב ביותר עבור אזרחי ישראל בסוגיה שיש לה השלכה על איכות החיים ועל שעות הפנאי", אמר אז סער. הוועדה החליטה להאריך את השעון - והשר קיבל את המלצתה.