"לא ציפינו שדווקא מיקי יקפח את חייו בטבע"

הכשת הנחש הקטלנית שגבתה אתמול את חייו של מיכאל איצקוביץ' לחופי הכנרת, הותירה את חבריו המומים וכואבים. "הוא ומשפחתו חיו את הטבע, זה אסון כבד. הוא היה איש משפחה מדהים", ספדו תושבי היישוב לפיד לאחר מוותיקי המקום

נחש במי הכנרת, היום (צילום: סמי יהושוע)

תושבי היישוב לפיד התקשו לקבל היום את הבשורה על מות חברם, מיקי מיכאל (מיקי) איצקוביץ', בן ה-57, שהוכש אתמול למוות על ידי נחש ארסי. מיקי היה מראשוני התושבים ביישוב הקטן הסמוך למודיעין והיה ידוע כאיש טבע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"המשפחה של מיקי חיה את הטבע, כל רגע פנוי היה סביב עוד טיול ועוד פיקניק", סיפר לחדשות 2 באינטרנט שטח עובד, יו"ר ועד היישוב. "זה הבנאדם האחרון שהייתי חושב שיקפח את חייו בטבע, דווקא במקום שהוא כל כך מכיר ואוהב, במקום שבו הוא היה הכי חזק".

מיכאל (מיקי) איצקוביץ', עבר לגור בלפיד לפני 17 שנה, לאחר שגר בקיבוץ קליה הסמוך לים המלח. אתמול הוא הגיע יחד עם בני משפחתו לנפוש בחוף חוקוק שעל שפת הכנרת, אלא שבשעות הערב נחש ארסי הכיש אותו בידו. כוחות מגן דוד אדום שהוזעקו למקום, ביצעו באיצקוביץ' פעולות החייאה אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותו.

"מיקי היה איש מדהים, איש משפחה אוהב", סיפר שכנו וחברו הטוב אלי מוזס. "אנחנו שכנים כבר כמעט 20 שנה. זה אסון עבור כל המשפחה, יש לו ארבעה ילדים, אשתו שהייתה איתו אתמול בשטח עדיין בהלם".

הנחיות: מה עושים אם נתקלים בנחש?

הקיץ, שהתחיל אתמול באופן רשמי, הוא העונה הפעילה ביותר של הנחשים שיוצאים מן המאורות לחפש אחר אוכל. לאחר האירוע הטרגי אתמול, פרסם מגן דוד אדום הנחיות חדשות כיצד יש לנהוג במקרה של הכשות נחש:

• בחצרות הבתים: יש להקפיד לנעול נעליים גבוהות וללבוש מכנסיים ארוכים. יש להרחיק סלעים, אבנים וחפצים שלא משתמשים בהם על מנת להפחית את המקומות בהם יוכל נחש או עקרב להתחבא. בנוסף, יש להקפיד על גיזום הדשא.

• בטיולים בשטח: יש לנער את האוהל ואת שק השינה לפני שנכנסים אליהם ללינת הלילה. בבוקר, יש לנער את הבגדים לפני שמתלבשים, ולנער היטב את הנעלים. שימו לב- אין לדחוף את היד אל תוך הנעל, שמא נחבא שם נחש או עקרב.