עד המדינה ממקום מחבואו לחדשות 2 באינטרנט: "אם לא יבטלו את ההסכם איתי – אני חוזר"

שלושה ימים אחרי שנעלם, עד המדינה מדבר היום שוב עם חדשות 2 באינטרנט ומבהיר כי יחזור אם ההסכם שלו לא יבוטל. "קשה לי להתמודד עם זה נפשית, הם חושבים רק על התיק ולא עלי", סיפר ממקום מחבואו. הראיון המלא הערב בחדשות סוף השבוע

כבר יומיים שעד המדינה בפרשת הרצח בברנוער מתחבא משוטרי ימ"ר תל אביב שמנסים למצוא אותו לאחר שברח מדירת המסתור של המשטרה. החוקרים חוששים שהוא יפגע בעצמו ושיפיל את התיק, שמבוסס על עדותו. בריאיון בלעדי שני לחדשות 2 באינטרנט הוא מבהיר ממקום מסתורו: "אם לא יבטלו את ההסכם שלי - אני מסגיר את עצמי למשטרה". הראיון המלא הערב בחדשות סוף השבוע.

הראיון המלא הערב בחדשות סוף השבוערוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשיחה היום (ש') הודה כי הוא קפץ מהחלון וכי אף אחד לא רדף אחריו. הוא סירב להגיב לשאלה אם הוא נמלט פעם נוספת מהשוטרים, וציין כי אם המשטרה תצהיר בחדשות 2 שהחוזה לא יבוטל אם הוא יחזור - הוא יעשה זאת.

למה ברחת?

"אחת הסיבות בגלל המצב נפשי שלי, קשה לי להתמודד עם זה והייתי די לבד וזה. תוסיף לזה את כל הלחץ שיש עלי. אני דוחה את כל הטענות שברחתי בשביל הנאה של סוף שבוע ואני רוצה לציין שאני לרגע לא חוזר בי, לא התכוונתי לחזור בי. פשוט אני חייב לנקות את הראש ולא יודע: קשה לי עם כל הסיטואציה הזאת כי אני ממש ממש לבד, ואני לא רואה שום תמיכה גם לא מהצד של המשטרה, הם נטו חושבים על התיק ושוכחים שיש פה עוד בנאדם שהוא בחור צעיר בסך הכל, והמצב הנפשי שלו".

מבקש התחייבות להסכם. עד המדינה (פייסבוק)

למה אתה לא מסגיר את עצמך?

"מכמה סיבות, אחד שהשוטרים אמרו לתקשורת שהם רוצים לבטל את העסקה. אין לי בעיה, הם יכולים לבטל את העסקה, הכל, אבל הם יצטרכו לשאת בתוצאות שזה יפגע נטו בתיק ואני חוזר ואומר: לרגע לא התכוונתי לחזור בי, אף אחד לא מפעיל עלי לחץ, לא הפעילו עלי לחץ, לא גורמים של המשטרה ולא גורמים עבריינים. פשוט יש עלי לחץ נפשי מאוד גדול".

אם הם יגידו לך עכשיו, תקשיב 'אנו מצטערים, אנחנו נדאג לך, בוא אלינו'. יש סיכוי שאתה תחזור אליהם בימים הקרובים?

"אני לא מצפה שיגידו אנו מצטערים. אני רוצה התחייבות שהעסקה לא מבוטלת, שאני לא מועמד לדין על משהו ואני מוכן לחזור ב-24 שעות הקרובות אפילו".

החשוד ברצח וחשוד נוסף (עיבוד)

כמה זמן אתה מתכוון להמשיך להתחבא?

"אני לבד עם עצמי בלי שום חברים וטוב לי ואני מרגיש יותר טוב מאשר שאני עם כל הבלשים ועם כל השמירה, שאין לי אוויר. כל הסיטואציה הזאת נורא מלחיצה אותי".

חוץ מזה, הכל בסדר אצלך? יש לך מים אוכל?

"כל שעה כרגע עם המצב הזה. כל שעה בשבילי היא הישרדות. אני מנסה לשרוד. לא קל לי, באמת לא קל לי, אבל אין לי הרבה ברירות, אני גם אגיד את זה כמה שהם יישמעו את זה. הם יכולים לחפש אותי, הם לא ימצאו אותי כאילו. תורידו קצת לחץ כי כל התקשורת הזאת, 'נבטל איתו את ההסכם', כל זה מכניס אותי עוד יותר ללחץ הזה, אז זה לא עוזר".

היה לך חשוב לחשוף את הסיפור בגלל ייסורי מצפון, כדי שזה ייצא, אתה לא חושב שיש חשיבות לזה שתחזור?

"אני עומד מאחורי המעשים שלי ולא מצטער לרגע, אבל מהרגע שהסיפור הזה התפוצץ שכחו שיש פה בנאדם. לא ביקשתי כלום, אני לא מבקש כלום, אני רק אומר שיש פה בנאדם שצריך טיפול, ואני לא חושב שצריך להתמקד רק בתיק, ואני כל יום שעובר אני, המצב הנפשי של מידרדר, גם כשהייתי איתם, ואני כל יום אמרתי להם שאני מרגיש לא טוב, שהמצב שלי לא טוב, יש חוסר התחשבות. זו הדרך שלי, שאני לבד עם עצמי אני מרגיש טוב. אני לא חושב שאני צריך בגלל התיק הזה שהוא באמת חשוב להרגיש ככה".

מה הם צריכים להגיד לך עכשיו כדי שתחזור?

"קודם כל שיורידו את הלחץ. אני לא רוצה להיכנס לסרט כדי להוכיח להם שהם לא ימצאו אותי גם בימים הקרובים, אני לא נכנס למשחקי אגו הזה, שיורידו לחץ. אני אעמוד בהתחייבות שלי, אני התכוונתי לעמוד בהתחייבות שלי, אני ידעתי שהסיפור הזה הולך להיות קשה, אבל לא ידעתי עד כמה זה יהיה קשה, וכמה אני הולך להיות לבד בסיפור הזה, כי אני לבד בכל הסיפור הזה".

איזו הבטחה אתה צריך מהם עכשיו?

"אני רוצה הבטחה שהחוזה לא מבוטל ואני אעמוד בהבטחה שלי".

מבוכה למשטרה. המפכ"ל דנינו (אור מני, פייסבוק משטרה)

אם הם מודיעים שהחוזה לא מבוטל בצורה רשמית אתה חוזר?

"הם יכולים להגיד שהחוזה לא מבוטל עד שאני חוזר ובאותו רגע שאני חוזר ההסכם מבוטל".

אמש אמר גורם בכיר במשטרה כי עד המדינה בפרשה ייתפס בימים הקרובים: "אנחנו די קרובים אליו, בתוך ימים ספורים נשים עליו את ידינו". הבכיר הוסיף כי לדעתו, "הוא היה צריך חופשת סוף שבוע - לא יותר". השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' אף הגיע אתמול למשטרת מחוז תל אביב כדי להביע תמיכה בשוטרים.

בריחת עד המדינה בפרשת הברנוער - הסיקור המלא:

בכיר במשטרה: "העד ייתפס בקרוב"

שביל הבריחה - כך נמלט עד המדינה

עד המדינה אחרי הבריחה: "אני בן אדם חי-מת"

פרשת הרצח בברנוער: עד המדינה נמלט מדירת המסתור