30 לרצח בבנק בבאר שבע: "נשארו הזכרונות"

בני המשפחות השכולות, עובדי סניף בנק הפועלים בבאר שבע ונציגי הנהלת הבנק ערכו טקס בסניף במלאת 30 למסע הירי שביצע במקום איתמר אלון. "נותרנו מזועזעים", אמר יו"ר הבנק סרוסי. בת הערובה שהששתתפה בטקס סיפרה בדמעות: "נשארו לי הזכרונות והחלומות"

עשרות הגיעו הבוקר (ה') לטקס אזכרה שנערך בסניף בנק הפועלים בבאר שבע במלאות 30 למסע הרצח בו נורו למוות ארבעה בני אדם. המשתתפים, ובהם עובדים ומשפחות שכולות, התכנסו בפתח הבנק, חלקם נשאו בידיהם זרי פרחים אותם הניחו בדמעות ליד הגלעד החדש שנחנך במקום. "נותרנו מזועזעים, חלל עצום נפער בחיי המשפחות", אמר יו"ר דירקטוריון בנק הפועלים יאיר סרוסי בטקס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשתתפים עמדו דקת דומייה, ובמהלך הטקס הוסר הלוט מעל הגלעד לזכר הקורבנות. "יש רגעים שהמילים מאבדות ערך ורק מועקה כבדה תופסת את מקומן", אמר יו"ר הדירקטוריון. מנכ"ל בנק הפועלים ציון קינן, שהשתתף אף הוא בטקס, ביקש לחבק את המשפחות השכולות. "אני מתחייב כי לעולם לא תהיו לבד", אמר קינן. "אין מילים לנחם אתכם על האובדן. הפכתן למשפחות שכולות על לא עוול בכפם של יקירכם, אבל זה לא מקהה את כאבכם. יד זדון השביתה את מנוחתם".

מירי כהן, שנלקחה כבת ערובה באירוע הירי, הגיע אף היא להשתתף בטקס ודיברה כשהיא חנוקת דמעות. "עבר חודש לא פשוט - נשארו הזיכרונות והחלומות", אמרה. "קשה מאוד לדבר עליהם בלשון עבר. צריך המון כוח להמשיך". 

כהן הוסיפה וסיפרה כי הבוקר, לפני הטקס, קמה בתחושה קשה. "היו לי דפיקות לב", אמרה. "גם כשהגענו לפה הרגשתי לא טוב. בקושי יכולתי להזיז את הרגליים שלי ממגרש החנייה לטקס". כהן ציינה כי לא תשוב עוד לעבודה בסניף הבנק, אבל בכוונתה לחזור בקרוב לעבודה.

בת הערובה מירי כהן בטקס (חדשות 2)

"הסתובבתי ושמעתי יריה"

בסוף החודש האחרון נכנס לסניף בנק הפועלים בבאר שבע איתמר אלון ופתח בירי לכל עבר, לאחר שלפי החשד מוקדם יותר התנהל ויכוח בינו לבין הבנק סביב חוב שהיה לאלון. מהירי נהרגו ארבעה בני אדם -  מנהל הסניף אבנר כהן ז"ל, סגן מנהל הסניף מאיר זיתון ז"ל, ולקוחת הבנק, ענת אבן חיים ז"ל ועידן סברי ז"ל. לקוח נוסף בשם עומר וואליד נפצע קשה. 

במהלך האירוע לקח אלון כבת ערובה את עובדת הסניף מירי כהן. "התחננתי. אמרתי לו 'בבקשה'", סיפרה בת הערובה לאחר האירוע. "הוא צעק עליי: 'שבי או שאירה בך'", תיארה בפחד. "האקדח שלו היה שלוף מולי במשך בערך 50 דקות". כעבור שעות ארוכות של מתח שם היורה קץ לחייו.  

"הסתובבתי ושמעתי ירייה", שיחזרה כהן, "פחדתי שבשארית כוחותיו הוא ינסה לירות בי. פתחתי את הדלת והשוטרים עמדו שם שלופים עם נשקים. אמרתי להם שהכל בסדר וסיפרתי להם שהוא ירה בעצמו". 

בבוקר שלאחר הרצח התאספו תושבים רבים מהעיר לסניף הבנק הניחו זרים ומכתבים והדליקו נרות. לאחר שקודם לכן לא הוצב מאבטח במקום, הציבה הנהלת הבנק מאבטח לראשונה בפתח הסניף.