תעלומה בקריית ים: מי העלה תמונה שקרית לעמוד הפייסבוק של ראש העיר?

הבחירות המקומיות יתקיימו אמנם רק באוקטובר, אך בקריית ים הפך המאבק על ראשות העיר לקרב של ממש. שני חברי מועצת העיר המהווים אופוזיציה לראש העיר, הוצגו בתמונה שעלתה בעמוד הפייסבוק האישי שלו כמנהיגי הקהילה הגאה. ראש העיר שמואל סיסו בתגובה: "תמונה בלתי ראויה השתרבבה לדף"

התמונה שפורסמה בעמודו האישי של ראש העיר (פייסבוק)

מי העלה תמונה שקרית לעמוד הפייסבוק של ראש עיריית קריית ים, שמואל סיסו? התמונה, שפורסמה באתר קריות באינטרנט, מופיעה תחת הכותרת "גאוות הקהילה", ובה נראים חברי מועצת העיר אלי כהן ועורך הדין אלון סיסו כשמאחוריהם דגלי הגאווה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כהן וסיסו (בן דודו של ראש העיר) מהווים אופוזיציה לראש העיר, ובבחירות הקרובות, שיתקיימו באוקטובר, הם מתכוונים להתמודד מולו על ראשות המועצה ועל מקום במועצת העיר. אלא שכחלק מהקמפיין של ראש העיר, בחר מישהו, שהייתה לו גישה לעמוד הפייסבוק שלו, להציג אותם כמייצגי הקהילה הגאה בקריית ים. בפוסט נכתב: "תל אביב כבר לא לבד! גם בקריית ים יש סיבה לגאווה".

התמונה המקורית שנלקחה מעמוד הפייסבוק של (פייסבוק)
התמונה, שעוררה סערה בעיר, הוסרה כעבור מספר שעות, ובמקומה פורסמה תגובתו של ראש העיר, שכתב כי "מדובר בתמונה בלתי ראויה שהשתרבבה לדף הפייסבוק שלי והוסרה באופן מיידי מספר דקות לאחר שנתגלתה. במקביל, פניתי לחברה חיצונית המתמחה בטיפול ברשת פייסבוק ובמיוחד באבטחת מידע ברשת החברתית בדרישה לבדוק את מקור התמונה ומציאת פתרונות להגברת אמצעי האבטחה סביב דף הפייסבוק העירוני והאישי שלי".

"חבל שמועמדים נגררים להשמצות אישיות"

ראש העיר סיסו הוסיף: "אני מגנה מכל וכל את תוכן ורוח הדברים. חשוב לי לציין, כי דעות קדומות והטלת רפש מסוג זה איננה דרכי .אני קורא לכל המתמודדים לשמור על מערכת בחירות מכובדת וראויה ומתכוון להגביר מעתה את מנגנוני אבטחת המידע סביב כל מערכת התקשוב האישית והעירוניות".

תגובתו של ראש העיר לאחר ההסרה (פייסבוק)

"אני רואה את הדברים בחומרה", אמר עו"ד אלון סיסו לחדשות 2 באינטרנט, "חבל שמועמדים נגררים להשמצות אישיות ולהסתה במקום להתמקד בבעיות המהותיות ולנהל דו שיח באופן דמוקרטי. ישנם נפגעים רבים וישנם הרבה נושאים לשיפור פני העיר ותדמיתה ובמקום לעסוק במחלוקות הללו ישנם אנשים המנסים להסית את הדיון למקומות שאיני רוצה להיות בהם".

עו"ד סיסו הוסיף כי "כך גם אני אוסר על כל חבריי והפעילים המלווים אותי בדרך. כולי תקווה כי כל המועמדים והמעורבים במערכת הבחירות ישכילו לנהל קמפיין באופן הגון שיעסוק בנושאים הרבים הנמצאים על סדר היום לפיתוחה של קריית ים".

"עדיין אין סובלנות לאוכלוסיות מסוימות במדינת ישראל"

בתגובה לדבריו של ראש העיר, טען עו"ד סיסו כי "באם ראש העיר חושד כי מישהו פרץ לעמוד הפייסבוק שלו, אני קורא לו להגיש תלונה במשטרה על מנת שרשויות האכיפה יחקרו את הנושא וימצו את הדין עם האחראי לביצוע המעשה הבזוי הזה".

שמואל סיסו, ארכיון (חדשות 2)

"לעניות דעתי לא סביר שראש העיר יעלה פוסט אישי והוא לא יידע על כך", הגיב אלי כהן, חבר מועצת העיר המופיע בתמונה לצד שותפו הפוליטי, "תמוה שראש העיר טוען בתגובתו כי מדובר בהשתרבבות של התמונה. זאת זריית חול בעיני הציבור כמו נתוני החינוך, ובתולת הים שהמציא שנראתה בקריית ים. ראש העיר לא מצא לנכון להביע חרטה על המעשה האומלל הזה בפניי, כחבר מועצת עיר. גם בהתנצלותו בפייסבוק הוא לא ציין את השם שלי ושל אלון".

"אנחנו שבועיים לאחר פרשיית הרצח בברנוער", הוסיף כהן, "נוכחנו לדעת שעדיין אין סבלנות לאוכלוסיות מסוימות במדינת ישראל. הפרסום של התמונה מעיד עד כמה נמוך יורד ראש העיר או מי מטעמו, כדי לזכות בעוד קדנציה. התמונה הזאת מעידה עד כמה חשוך יכול להיות ראש עיר במדינת ישראל. אני קורא לראש העיר לחתום על אמנה עוד השבוע על מנת שמעשים שלא מעוררים כבוד לקריית ים לא יחזרו שוב".