טירת הכרמל: גופת הנעדר נמצאה אחרי עשור

סלים יעקב, תושב טירת הכרמל בן 74 שיצא מביתו לפני עשר שנים בכדי להצביע בבחירות לראשות הממשלה, לא שב ומאז נעלמו עקבותיו. לפני שלושה חודשים אותרה גולגולת בבסיס צבאי סמוך לטירת הכרמל. בדיקה ביולוגית גילתה כי מדובר ביעקב שנעדר מזה עשור

הגולגולת אותרה במהלך עבודות עפר. ארכיון (רשות העתיקות)

לפני 10 שנים, במהלך יום הבחירות לראשות הממשלה, יצא מביתו סלים יעקב, תושב טירת הכרמל בן 74, להצביע בקלפי ולא שב. משפחתו דיווחה על היעדרותו למשטרה, וזו פתחה בחקירה שלא העלתה דבר עד לפני שלושה חודשים, כשגולגולתו של יעקב נמצאה בבסיס "החותרים" הסמוך לטירת הכרמל. כעת הושלמו הבדיקות הרפואיות והתברר שזו אכן גופת הנעדר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"במהלך השנים האחרונות יעקב נחשב לנעדר", סיפר לחדשות 2 באינטרנט רפ"ק ערן שקד, דובר מחוז חוף במשטרה. "לאחר ההצבעה הוא נעלם ומאז בדקה המשטרה כל מיני פרטים לגבי נסיבות היעדרותו. לא הייתה פריצת דרך בחקירה עד שלפני שלושה חודשים אותרה גולגולת במהלך עבודות עפר בבסיס הצבאי החותרים, הסמוך לטירת הכרמל".

שקד הוסיף כי "יחד עם הגולגולת נמצאו פרטי לבוש, שנשלחו לבדיקה ביולוגית על מנת לבדוק האם מדובר במישהו מרשימת הנעדרים של המשטרה. תוצאות הבדיקה הראו התאמה מלאה לסלים יעקב. הודעה נמסרה לבני משפחתו של סלים, שברכו על מציאת גופתו. בני המשפחה הודו לנו ואמרו כי עכשיו יעקב יוכל להגיע למנוחת עולמים בקברו".

בנוגע לנסיבות מותו של יעקב, אמר שקד כי "כרגע, על פי הממצאים שהגיעו למשטרה, לא ניתן לקבוע את נסיבות מותו. תיק כמו זה אף פעם לא נסגר והוא יכול להיפתח אם יגיעו ממצאים נוספים שקשורים לאירוע. מהממצאים לא ניתן לומר משהו לגבי נסיבות היעדרותו או מותו".