שרון סטון תתפשט למען פתרון הסכסוך?

אחרי שאמש השתתפו בטקס לכבוד פרס, התראיינו הערב השחקנים המפורסמים שרון סטון ורוברט דה-נירו בוועידת הנשיא. דה-נירו "מוכן לסייע בכל דבר בשביל לפתור את המצב" וסטון התבדחה עם אודי סגל על פשיטת בגדיה למען השלום

לאחר שנפתחו הבוקר בטקס הענקת אות כבוד לנשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון, דיוני ועידת הנשיא ה-5 נמשכים עם ראיונות אחד על אחד: הערב נערך פאנל "שיחה בשניים" בהנחיית אודי סגל, שראיין כמה מבאי הוועידה - ביניהם הכוכבת ההוליוודית ופעילת זכויות האדם שרון סטון ושחקן הקולנוע רוברט דה-נירו. את השידור מהוועידה העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דה-נירו נשאל תחילה על מעורבתו הפוליטית והשיב: "אני רק מצביע. פוליטיקאים הם שחקנים במספר דרכים. פוליטיקאים חייבים חוש משחק. אבל אם הם לא יכולים לעשות את מה שהם מבטיחים, הם צריכים להיות אמיתיים, ולהגיד עשיתי טעות". על הפוליטיקה האזורית שלנו אמר: אני מקווה שהכול יסתדר, זה מצב מאוד מסובך. אם יש משהו שאני יכול לעזור בו בשביל לפתור את המצב, אני אשמח לעזור".

"פרס הוא כוכב קולנוע", החמיא השחקן המפורסם לנשיא. "אני כובדתי לבוא לכאן עם הילד שלי. בשבילי זה הדבר הכי חשוב. הוא העתיד, והיה מדהים". על הביקורות נגד הטקס אמש אמר, "אני חושב שזה היה טוב, ולא ארוך מדי. הייתי באירועים ארוכים, וזה לא היה כזה".

ומה הפרויקט הבא שלו? "אני מנסה להבין את זה בדיוק עכשיו. אני רוצה לשחק בהרבה סרטים שאני הולך להתחיל. אני במצב של קבלת החלטות. אני לא אוהב לדבר על זה כי זה קארמה רעה".

סטון: הכי חמור - שוביניזם

"זה דבר מדהים כשאתה נהיה מפורסם", אמרה בריאיון שרון סטון. "פרסום יכול להיות טוב ורע. פרסום יכול להיות ריק, ויכול להיות כלי יעיל. אני משתמשת בפרסום למשהו ערכי ומעניין וחשוב, כמו המודעות לאיידס. כשהתחלתי לעבוד על נושא האיידס, היו 11 מיליון חולים. לא הייתה אפשרות לעשות משהו בעניין. אנשים חשבו שמדובר רק בהומואים. אנשים התביישו לדבר על הנושא. זה היה מאוד חשוב לי, כשהבנתי שאיידס זה לא רק מחלה, לא מצב".

לדבריה, "פרס אמר שהבעיה הכי חמורה באזור זה שוביניזם. הוא אמר שכשהגברים יתחילו להתייחס לנשים כשוות, נוכל להתקדם. אני מעריכה מאוד את הנשיא פרס. הוא היה מנטור בשבילי. מה שאני אוהבת בו זה חוש האחריות שלו. אבל אני לא חושבת שניתן להאשים רק את הגברים. כאימהות, אנחנו צריכות לחנך ששנאה קנאה ונקמה הם לא ראויים. אנחנו צריכים להסביר לגברים שיש דרך נוספת. אנחנו יכולים להיות חופשיים, ולאהוב. כל בני אדם רוצים אהבה. אם אנחנו יכולים לנסות ולמצוא אהבה, נצליח גם להשיג את המטרות האחרות. אם אני אנסה להשיג משהו ממך דרך ויכוח, אין לי כמעט סיכוי. אך אם אנסה דרך אהבה, יש לי סיכוי גדול להצליח".

מפורסמים בירושלים. היום (חן גלילי)

על המצב בישראל אמרה, "לרובנו, רוב סיפורי התנ"ך והדת חוזרים למזרח התיכון. בין אם מדובר בישראל או באסיה. הכול מתחיל כאן. אנחנו מסביב לעולם מסתכלים על מה קורה כאן. אם במזרח התיכון נלחמים, גם העולם עצמו יילחם. אני מרגישה שכשיהיה שלום כאן, יהיה גם שלום בשאר העולם".

"מישהו כאן בא אלי ברחוב, ואמר שהוא לא רוצה שאחשוב שהוא מוזר, וכשהרמתי את העיניים היה לו חולצה עם תמונה שלי", סיפרה השחקנית. "התאהבתי בו מיד. הצטלמתי איתו, וזה הפך ויראלי. זה נחמד". על הקשר שלה ליהדות אמרה: "אחרי שהתחתנתי עם 2 גברים יהודים, אני לא יהודייה, אני Jew-ish".

בהמשך שאל אותה אודי סגל על סוגיה שכבר נשאלה לגביה בתכנית Inside Actors Studio, על הופעה בעירום. "אני לא צריכה עירום בשביל הריאיון הזה, נכון?", צחקה והוסיפה: "למרות שאני מרגישה שיכול להיות לנו פתרון לשלום, כאן ועכשיו". לדבריה, "אנחנו עושים סרטים על החיים עצמם. אנו רואים סרטים לפעמים סתם בשביל השעשוע בסופי השבוע. אבל אנחנו גם רואים סרטים כדי למלא צרכים. בחיים האמיתיים, אנחנו לא תמיד לבושים, ובחיים שלי אני גם לפעמים ערומה. זה מי שאני, זה מי שאנחנו כבני אדם. אנחנו בסרטים בעצם אומרים את האמת לגבי החיים אמיתיים. אני מאמינה בסיפור שאני מספרת, ואני לא מודאגת עם השמלה שלי יפה או מכוערת, אם יש לי פאה. אני יותר מודאגת איך אני מספרת את הסיפור"

"אני אוהבת שהגברים והנשים בישראל הם חזקים", הוסיפה. "שאתם סומכים על נשים שיגנו עליכם כמו שאתם סומכים על גברים שיגנו עליכם. אני אוהבת את זה שאתם פותחים את דלתכם גם לזרים. אני אוהבת את הדרך שהפכתם את האדמה לשוקקת חיים. אני אוהב את זה שלא כולם צריכים תרופות משנות מצב רוח. אתם יודעים שאפילו עצבנות זה יפה, כי זה אמיתי. אתם יכולים עצבניים, ועדיין להישאר חברים. אתם אמיתיים".