קריית מלאכי: ביטוח לבכירי העירייה מפני תלונות על עבירות מין

סעיף מיוחד בפוליסה המיועדת לבכירי עיריית קריית מלאכי קובע כי אם יתבעו בגין עבירות מין שביצעו, אך יזוכו בבית המשפט, הם יזכו לפרמיה מהביטוח. בגל"צ דווח שכעת העירייה מתכוונת להשתמש בסעיף זה - בעקבות התלונה שהוגשה נגד ראש העיר לשעבר מוטי מלכה. ח"כ גלאון: "סעיף שערורייתי, בעייתי ומתחכם"

"העירייה לא הפעילה את הפוליסה". מלכה (חדשות 2)

פוליסות הביטוח כבר מזמן הפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו. חברות הביטוח מציעות מגוון פוליסות, אם מדובר בביטוח רכב, דירה, או אפילו איברים בגוף, אבל מתברר שבעיריית קריית מלאכי, שבראשה עמד עד לא מזמן מוטי מלכה, שהורשע בביצוע עבירות מין, החליטו לקחת את הנושא צעד אחד קדימה והחלו לבטח את בכירי העירייה מפני תלונות על עבירות של הטרדה מינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הפרסום היום (ד') בגלי צה"ל, בשנת 2005 הכניסו חברות הביטוח סעיף מיוחד, שלפיו אם המבוטח מבכירי העירייה יזוכה בבית המשפט, לאחר שייתבע בגין תלונה על עבירת מיןן - הוא יקבל פרמיה. על פי הפרסום, סעיף זה מתחדש בכל שנה על ידי העירייה. עוד פורסם כי עיריית קריית מלאכי מתכוונת לעשות שימוש בסעיף, לאחר שנתבעה על ידי אישה שהתלוננה כי מלכה הטריד אותה מינית.

יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, טענה כי הסעיף נוגד את החלטת בג"ץ בנושא. "אף על פי שהסעיף תוקן, הוא שערורייתי, בעייתי ומתחכם", אמרה גלאון והוסיפה כי היא מתכוונת לעתור לבג"ץ על מנת שזה ייאסור את השימוש בסעיף על ידי חברות הביטוח.

החברה למשק וכלכלה, הרוכשת את הביטוח לבכירים, מסרה בתגובה: "לעיריית קריית מלאכי ולרשויות רבות אחרות יש פוליסת נושאי משרה שכוללת הרחבה לכיסוי אפליה והטרדה מינית. תביעה בגין הטרדה מינית תהיה מכוסה רק אם המבוטח זוכה ממנה ו/או אם התביעה נגדו נדחתה. נושאי המשרה הנכללים בפוליסה הם כל נושאי המשרה ברשות מרמת מנהל מחלקה ומעלה. עירית קריית מלאכי לא פנתה אלינו וככל הידוע לנו גם לא לחברת הביטוח הראל, על מנת להפעיל את הפוליסה".