פרסום ראשון: הנמל הפסיק הקשר עם עסקי חסן

דירקטוריון נמל אשדוד החליט להפסיק לקבל שירותים מחברת ההובלות וחברת מוצרי הניקוי שבבעלות יו"ר הוועד שהשעה עצמו בעקבות תחקיר "אולפן שישי". בעניין חברת "דנה" לשירותי נמל שבבעלות שותפו - הבדיקה תימשך

כבר לא ימכור לנמל את מוצריו. חסן (חדשות 2)

דירקטוריון נמל אשדוד התכנס היום לישיבה דחופה בעקבות תחקיר "אולפן שישי" על עסקיו של יו"ר ועד עובדי הנמל אלון חסן, ובסופה הוחלט להפסיק לאלתר את ההתקשורת עם שתיים מהחברות שבבעלות חסן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי החלטת הדירקטוריון, הנמל יפסיק לרכוש מוצרי הניקוי מחברת "הופס-שחף" שבבעלות חסן ולא תתאפשר  כניסתן לנמל של משאיות חברת "בן עידן", גם הן בבעלותו של חסן. בעניין חברת "דנה" לשירותי נמל, הנמצאת בבעלות שותפו העסקי של חסן ומנוהלת על ידי בן דודו, דוד חסן, הוחלט להמשיך בביצוע בדיקה מקיפה על פעילותה בנמל, ולאחריה יוחלט אם להמשיך בפעילותה.

חסן: "החלטתי להשעות את עצמי עד לגמר הבירור"

חסן השעה עצמו ביום ראשון האחרון מתפקיד יושב ראש הוועד. אבינועם שושני, סגנו, החליף אותו בתפקיד. "אני דורש בירור מלא של הטענות אשר עלו בכתבה של ערוץ 2 נגדי", מסר אלון חסן בהודעה רשמית מטעמו. "בשלב זה החלטתי להשעות את עצמי מתפקידי בוועד עובדי נמל אשדוד, וזאת עד לגמר הבירור".

יו"ר ההסתדרות עופר עיני אמר כי הוא מכבד את החלטתו של חסן. "ההסתדרות תמשיך לעמוד לצד העובדים לקראת המו"מ הצפוי על עתיד הנמלים", אמר עיני. הוא הוסיף כי בכוונתו להביא לשינוי בחוקי ההסתדרות שלפיו לא יתאפשר לחבר ועד להחזיק בעסקים פרטיים המצויים בקשר עסקי עם מקום עבודתו.

כץ: "אופטימיות מאירן? יותר קל לטפל כבר באלון חסן"

גם שר התחבורה ישראל כץ - המתכנן רפורמה גדולה בנמלים - הגיב בתחילת השבוע לתחקיר אולפן שישי על עסקיו של אלון חסן. גם כשנשאל לפני סיום האם ישנה אופטימיות מכיוון אירן לאור תוצאות הבחירות שם, חזר כץ לעסוק ביושב ראש הוועד האשדודי ואמר - "יותר קל לטפל כבר באלון חסן".

השר כץ הבטיח כי "בנמלים תצא לדרך בקרוב מאוד רפורמה שתבטל את המונופולים, תאפשר תחרות, תוזיל את יוקר המחייה ובעיקר גם תשנה מציאות. כמו שאנחנו רואים, תחת חסות המונופול נעשים שם דברים שלא ייעשו".

כץ המשיך לתקוף את התנהלותו של חסן והדגיש כי "מונופולים ממשלתיים מחזיקים את הציבור הישראלי בגרונו, את המשק הישראלי בגרונו. הם עולים לנו הרבה מאוד כסף, חמישה מיליארד שקלים בשנה לפי האומדנים, והם גם מאפשרים תופעות מהסוג הזה. שינינו את זה ברכבת, פתחנו את התעופה ועכשיו נעשה את זה גם בים. נפתח את הים לתחרות ונסלק תופעות מהסוג שראינו כאן".