חשד לתג מחיר באבו גוש: 28 כלי רכב ניזוקו

תושבי הכפר אבו גוש התעוררו הבוקר וגילו שורה של כלי רכב שצמיגיהם נוקבו. בסמוך להם נתגלו כתובות נאצה שרוססו על קירות: "ערבים החוצה" ו"גזענות או התבוללות". המשטרה פתחה בחקירה בחשד לתג מחיר

חשד לפעולת תג מחיר באבו גוש: תושבי הכפר התעוררו הבוקר (ג') וגילו לתדהמתם צמיגים של לא פחות מ-28 כלי רכב שנוקבו. על גדר סמוכה לרכבים רוססו כתובות נאצה: "גזענות או התבוללות" ו"ערבים החוצה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"קמתי היום בבוקר וראיתי שצמיגי הרכב שלי מנוקבים", סיפר חאתם איברהים, תושב אבו-גוש בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "יצאתי לראות מה מידת הנזק ואז אני ושכן שלי ראינו שניקבו צמיגים של עוד מכוניות בכל הרחוב. אחר כך ראיתי גם את הכתובות על הקירות", הוסיף.

תושבי הכפר מיהרו להזעיק את המשטרה, שהגיעה למקום. בשלב זה לא ברור מי עומד מאחורי המעשים, אולם נבדק החשד כי מדובר בפעולת תג מחיר - כחלק מסדרה של פעולות שכוונו לאחרונה כנגד האוכלוסייה הערבית בתוך שטח ישראל.

"ראיתי כתובות על הקירות" (חתאם איברהים)

טיבי: "הממשלה מקרינה אפלייה"

לאחר האירועים הפנה ח"כ אחמד טיבי (תע"ל) אצבע מאשימה אל הממשלה. "הממשלה שמעבירה חוקים גזעניים ומסרבת להכריז על אנשי תג מחיר כארגון טרור שותפה למעשה לפשעי השנאה נגד ערבים והאחרון באבו גוש", אמר טיבי, "הממשלה מקרינה אפלייה, גזענות ושנאה כלפי האזרחים הערבים וזה מה שקולט כל פרחח בימין".

 חבר הכנסת נחמן שי (העבודה) גינה אף הוא את המעשים וכינה אותם פעולת טרור. "אם זה לא טרור, אני לא יודע מהו טרור", אמר ח"כ שי, "מחבלים מתוכנו קורעים בידיים גסות את התפרים והנימים שמחברים בין יהודים לערבים".

האירוע מתרחש יומיים לאחר שהקבינט החליט להחמיר את הצעדים נגד פעולות הנקם המכונות "תג מחיר". ההחלטה הרחיבה משמעותית את הכלים החקירתיים והמשפטיים בנושא, ולכוחות הביטחון ניתן סט כלים רחב ומשמעותי יותר, גם לגבי תקופות מעצר וגם ביחס לענישה ולתקופות המאסר.

בהחלטתו הסמיך הקבינט את שר הביטחון משה (בוגי) יעלון לעשות שימוש בסמכותו לפי תקנות ההגנה, ולהכריז על פעילי תג מחיר כהתאחדות בלתי מותרת, מהלך שמטרתו לחזק משמעותית את היכולת להיאבק בתופעה.