הערב: מסיבת יום הולדת 90 נוצצת לנשיא פרס - בשידור חי

בין 5,000 המוזמנים למסיבה של השנה תמצאו את קלינטון, גורבצ'וב, שרון סטון ורוברט דה-נירו. בחלק האמנותי: ברברה סטרייסנד, שלמה ארצי, ריטה, אייל גולן ועדי אשכנזי. שידור חי החל מ-21:00, וביומיים הקרובים של ועידת הנשיא

על חגיגת יום הולדת כזו כולנו יכולים רק לחלום: מוזמנים מהארץ ומהעולם ישתתפו הערב בחגיגת ה-90 לנשיא המדינה שמעון פרס שתיערך במסגרת ועידת הנשיא בבנייני האומה בירושלים. מי שיזכה להיכנס לתוך האולם יוכל להתחכך באישים כמו ביל קלינטון, טוני בלייר, שרון סטון וברברה סטרייסנד. אתם קצת פחות מקובלים ולא קיבלתם הזמנה? חדשות 2 באינטרנט מזמינים אתכם לצפות הערב בשידור חי באירוע החל מהשעה 21:00. גם את דיוני הוועידה נעביר בשידור חי בימים רביעי וחמישי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ועידת הנשיא החמישית, תחת הכותרת "פונים אל המחר" תיפתח הערב, ותימשך עד יום חמישי בערב. במהלך הוועידה הללו ייערכו דיונים והרצאות שונות סביב הנושא שעיניו של נשיא המדינה תמיד נשואות אליו - הישגיה ועתידה של מדינת ישראל.

לוח הזמנים המלא - ועידת הנשיא

שיאה של הוועידה יירשם כבר בפתיחתה - קבלת הפנים והאירוע החגיגי לציון יום הולדתו של הנשיא. ומי לא יהיה שם? חוץ מרובנו, כנראה, אישים מכובדים מאוד כבר התקבצו בישראל לרגל האירוע. נשיא ארה"ב לשעבר קלינטון, שייברך ויישא דברים, וכמוהו ראש ממשלת בריטניה לשעבר טוני בלייר. הזמרת ברברה סטרייסנד תבצע שני שירים לכבוד חתן האירוע.

בא לחגוג. קלינטון (רויטרס)

גם כישרונות מקומיים יעלו על הבמה. יברך ראש הממשלה בנימין נתניהו, ישירו אייל גולן, שלמה ארצי וריטה. הקומיקאית עדי אשכנזי תברך בסגנון שלה ולהקת מיומנה תבצע מופע מחול בשילוב וידאו ארט. פרס עצמו יעלה גם הוא לשאת דברים בפני אורחיו.

נסיך וכהנת סקס

ואחרי שהכוסות יונפו באוויר, הברכות יינשאו והחוגגים יתפזרו לנוח - לו"ז צפוף מחכה למשתתפי הוועידה ביומיים הבאים. במהלך הוועידה יעלו לדיון סוגיות שונות בתחומי הגאופוליטיקה, כלכלה, מדע, העם יהודי, טכנולוגיה, תרבות ועוד.

בפאנלים השונים יישבו אורחים ומומחים בתחומים רבים, בהם נשיא ברית המועצות לשעבר מיכאיל גורבצ'וב, שליט נסיכות מונקו הנסיך אלברט השני, יזם ההייטק ד"ר יוסי ורדי, חתן פרס נובל פרופ' דניאל כהנמן, ראש עיריית שיקגו רם עימנואל, נגיד בנק ישראל פרופ' סטנלי פישר, השחקן רוברט דה נירו ואפילו רות ווסטהיימר.

גם בכירים בתעשיית ההייטק, הטלקום והטכנולוגיה העולמית יקחו חלק בוועידה, בהם ג'ון צ'יימברס נשיא סיסקו, דיוויד מרקוס נשיא פיי-פאל ורנה אוברמן מנכ"ל דויטשה טלקום. נציגים בכירים של כלי תקשורת מכל העולם ישתתפו בדיונים - וגם יסקרו אותם.

ביום רביעי בבוקר, במסגרת דיון על השפעת מנהיגות על עיצוב העתיד, יעניק פרס את עיטור הנשיא לביל קלינטון.

מעמד האישה, והפייסבוק

בין הנושאים שיעלו בפאנלים השונים - עתידו של המזרח התיכון, חקר המוח, רפואה, חינוך, יהדות חדשה, כלכלת ישראל, הכלכלה העולמית, האסלאם, מעמד האישה והרשתות החברתיות. עוד יתקיימו ריאיונות אחד על אחד מול קהל, הרצאות ב"כיתות אמן" ושיחות ב"שולחנות עגולים".

מחוץ לאולמות תוצג תערוכת מוח ייחודית, פרי שיתוף פעולה של כל האוניברסיטאות בישראל, אשר תציג את ההתפתחויות המדעיות בתחום שמקורן מישראל. את הוועידה ינעל נאום של ראש הממשלה נתניהו.

5,000 בני אדם ייקחו חלק בוועידה ובחגיגות יום ההולדת לפרס, והם מגיעים לכאן מכל העולם. זה אולי יעשה טוב לעסקים בירושלים, קצת פחות טוב לנהגים.