למרות ההפרדה: לא יינקטו צעדים נגד הנהלת הסופרלנד

אחרי הסערה הציבורית והגינוי של ראש הממשלה נתניהו, היועץ המשפטי לממשלה הכריע הערב כי לא יינקטו צעדים פליליים נגד הנהלת פארק השעשועים בראשון לציון, זאת בשל התנצלותם הפומבית על ההפרדה הנהוגה בין יהודים לערבים. עם זאת, ציין וינשטיין כי מדובר בהפרה פסולה של עקרון השוויון

לא יינקטו צעדים נגד הנהלת הסופרלנד (יח"צ)

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין קבע הערב (א'), בעצה אחת עם פרקליט המדינה, שאין מקום לנקוט בצעדים פליליים נגד הנהלת  ה"סופרלנד" בראשון לציון, לאחר שנחשף כי פארק השעשועים הפריד בין קבוצות ערביות ויהודיות. היועץ המשפטי קיבל את ההחלטה, "נוכח ההתנצלות הפומבית של הנהלת הפארק והצהרתה על כוונתה לחדול ממדיניותה המפלה לאלתר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

וינשטיין ציין בהודעתו כי "על דרך הכלל - נפרד אינו שווה. הפרדה בין קבוצות בשל מאפיין קבוצתי כמו דת או מין - מבלי שתהיה ניתנת להצדקה מכח שונות רלוונטית ומבלי שתעמוד בהגנות הקיימות בחוק בהקשר זה - היא הפרה פסולה של עקרון השוויון".

הסערה החלה בעקבות תלונתו של המורה חאלד שאקרה, מבית הספר התיכון הג'יהאל ביפו, כי בפארק השעשועים מפרידים בין בתי הספר היהודים והערבים המבקשים לציין במקום את סוף שנת הלימודים - ימים ליהודים וימים לערבים בלבד. כשביקש לתאם תאריך הגעה עבור תלמידיו, התברר למזכירה כי מדובר בקבוצת תלמידים ערביים, אז חזרה בה ואמרה כי אין מקום פנוי עבורם.

חשיפת הפרשה גררה גינויים משרים וחברי כנסת רבים. בפתח ישיבת הממשלה בתחילת החודש התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לפרשה, והדגיש כי הוא מגנה את ההפרדה בין תלמידים ערבים ליהודים.