עובדי הנמל: "חסן כמו יושב בכלא ושולט מרחוק"

יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד אלון חסן החליט להשעות עצמו מתפקידו, אך עובדי המקום מסרבים להאמין כי שינוי אמיתי יתרחש. "גם מרחוק הוא ישלוט בנעשה בנמל", אמר אחד העובדים. במקביל, האוצר הודיע כי בשבוע שעבר הועבר ליועמ"ש דוח על התנהלותו של חסן

העובדים ספקנים, ארכיון (יח"צ נמל אשדוד)

זמן קצר לאחר פרסום ההודעה על כך שיו"ר ועד עובדי נמל אשדוד אלון חסן השעה עצמו בעקבות התחקיר על עסקיו הצדדיים ששודר ב"אולפן שישי", מביעים עובדי הנמל ספק רב שהמהלך ישנה דבר בהתנהלות הכוחנית שהיתה נהוגה במקום עד כה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"זה שהוא השעה את עצמו לא יעשה כלום, זה לא ישנה שום דבר", אמר אחד מעובדי הנמל בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "זה כמו מישהו שיושב בכלא ועדיין שולט מרחוק על מה שנעשה".

עובד נוסף טען כי המהלך האחרון של חסן, נבע מתוך רצון של ההסתדרות להרגיע את הרוחות והתרעומת הציבורית בעקבות תחקיר חדשות 2 על עסקיו הצדדיים של היושב ראש. "בשבילו זה כל החיים, כל העסקים שלו יפלו אם הוא יעזוב את התפקיד".

במרכז הסערה, חסן (חדשות 2)

"הוא הפרצוף שלנו ונראינו רע"

"ההשעיה שלו היתה מתבקשת. לדעתי מישהו כמו חסן לא יכול לייצג את הנמל", אמר עובד נוסף בנמל שנמצא במרכז הסערה. "מבחינתי זה הדבר הכי טוב שקרה לנמל. הוא הפרצוף שלנו והוא גרם לנו להיראות רע".

עובד אחר אמר כי הדעות ביחס למהלכיו של חסן חלוקות. "בזכות התפקיד שלו, הוא יכול היה ללחוץ על כל הלקוחות של הנמל. הוא מעמיד אותם במצב שאין להם ברירה אלא להתקפל", אמר העובד, "חלק אומרים שהוא מגזים, אחרים חושבים שמנסים לפגוע בו".

עיני: "ההסתדרות לצד העובדים"

גם יו"ר ההסתדרות עופר עיני התייחס לנושא ואמר כי הוא מכבד את החלטתו של חסן להשעות עצמו. "ההסתדרות תמשיך לעמוד לצד העובדים לקראת המו"מ הצפוי על עתיד הנמלים", אמר עיני.

עיני הוסיף כי בכוונתו להביא לשינוי בחוקי ההסתדרות שלפיו לא יתאפשר לחבר ועד להחזיק בעסקים פרטיים המצויים בקשר עסקי עם מקום עבודתו.

במקביל, הודיע היום משרד האוצר כי רשות החברות העבירה בשבוע שעבר ליועץ המשפטי לממשלה דוח חמור שערך בודק חיצוני על עסקיו הפרטיים של חסן בשטח הנמל.

"רשות החברות ומשרד האוצר מצפים שהטיפול בנושא על ידי דירקטוריון החברה והנהלתה יהיה מיידי, כמתחייב ממהות הממצאים, וכי ימוצו הצעדים הנדרשים להפסקה מיידית של כל מצב שיש בו חשש לניגוד עניינים או פגיעה בנמל ולקוחותיו", נכתב בהודעה.