"הפכו אותנו לאויבי העם, לא נישבר"

עובדי נמל אשדוד נעמדים לצדו של יו"ר הועד אלון חסן - זאת למרות הפרסום על עסקיו הנוספים ב"אולפן שישי". "טייקונים ובעלי עניין מנסים להשתלט על הנמל שמכניס מיליונים", אמרו הבוקר

הסערה סביב תחקיר עסקיו הצדדיים של יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד נמשכת: היום נעמדים אנשי הנמל לצדו של אלון חסן ומבטיחים להמשיך במאבק נגד הפרטת הנמל. "הפכו אותנו לאויבי העם", אמרו הבוקר, "לא נישבר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

למרות הלחץ הציבורי שנוצר בעקבות הפרסום, שיחת היום בנמל הדרומי היא לא על העסקים הנוספים והמכניסים של חסן, אלא על העליהום הציבורי שנוצר נגד עובדי המקום. "כל הוועדים בנמל תומכים באלון חסן ובמאבק שלו למען העובדים", אמר הבוקר חיים קוזניץ, יועץ התקשורת של הוועד.

לדברי קוזניץ, גורמים בעלי עניין מנסים לפגוע בלגיטימיות של חסן ועסקיו רגע לפני פרסום המכרז הממשלתי להפרטת הנמל. "הרבה טייקונים ובעלי אינטרסים רוצים להשתלט על המקום שמכניס מיליונים", טען היום, "הוועד מנסה לעצור את זה".

במקביל, נראה שהמתח מגיע גם לחייו האישיים של חסן. אמש קיבלה אשתו שיחה טלפונית שבה נאמר לה שפצצה הונחה בשטח ביתם. חבלני משטרה הוזעקו למקום, ביצעו סריקות שבסופן לא נמצא דבר.

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום לנושא. "אנחנו מחויבים לבצע רפורמה מקיפה בנמלי הים בישראל", אמר הבוקר בפתח ישיבת הממשלה השבועית. "אינני מוכן להשלים עם התופעה הפסולה של מונופול בזבזני, נצלני ובלתי יעיל בנמלים שגובה מאזרחי ישראל מחיר יקר ומיותר על סחורות ומוצרים".

"המונופול בנמלי הים פוגע בתחרותיות של המשק הישראלי וגרם להעלאת מחרי יוקר המחייה כאן. אנחנו נחושים לשנות את המצב הזה ואנחנו נשנה אותו", אמר נתניהו.

לא רק בממשלה עוסקים בדברים, גם בהסתדרות. יו"ר ההסתדרות עופר עיני ובכירים נוספים ההסתדרות התכנסו לדיון בעתידו של אלון חסן. על פי ההערכות, חסן יזומן לוועדת משמעת שבה יוחלט האם בעקבות ממצאי התחקיר הוא יוכל להמשיך בתפקידו. אחת האפשרויות שייבדקו היא דרישה מחסן לוותר על עסקיו הפרטיים, או לפרוש מתפקיד יו"ר הוועד.

בפגישה נוכחים עיני, יו"ר אגף עובדי התחבורה בהסתדרות אבי אדרי, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי אבי ניסנקורן והיועצת המשפטית של ההסתדרות.

חסן מגיב: "יש גורמים בממשלה שפועלים נגדי"

בריאיון לתכנית "פגוש את העיתונות" דחה אמש חסן את הטענות שהופנו נגדו בתחקיר, שלפיהן דוח שהופץ מראה כי חברת ההובלות שבבעלותו מקבלות עדיפות בכניסתן לנמל. "אין מצב שהדוח אמיתי", הכריז. "עשיתי בדיקה עם מנהל החברה ואחרי שראיתי את התחקיר אני יכול להגיד שאין דבר כזה. הדוח מפוברק או שיש בו טעויות. אני רגוע, אפשר לבדוק היום הכל. המערכות בנמל ממוחשבות - יודעים מתי משאית נכנסת ויוצאת. מבדיקה שערכתי, רק משאית אחת שלי פקדה את נמל אשדוד בשנתיים האחרונות".

לגבי חברת "שחף", שעל פי התחקיר מוכרת לנמל חומרי ניקוי על ידי קרוביו של חסן אמר יו"ר הוועד: "החברה מייבאת מוצרי ניקוי למגזר המוסדי. בכל מקום מוכרים את החומרים שלי. יש לי חוות דעת משפטית ואם הייתי רוצה למכור לנמל באופן ישיר יכולתי לעשות זאת. קרובת משפחה של אשתי קונה ממני חומרים ובין היתר מוכרת לנמל".

"אין לי עסקים וחברות רק מאז שנכנסתי לתפקיד", הבהיר חסן. "מגיל 20 אני איש עסקים. אני איש הציבור היחידי שיש לו עסקים? כל עוד אני עושה את עבודתי על הצד הטוב ביותר זה מה שחשוב - אני דואג לעובדים. אני לא מנהל את עסקיי, יש לי מנהלים. אני רק השקעתי את הכסף שלי ואף אחד לא יכול להגיד לי איפה להשקיע את הכסף. הדירקטוריון יודע על החברות שלי ואף אישר אותן. עובדה שלא אמרו שום דבר".

לגבי הפרסום, שלפיו תקיים מחר ההסתדרות דיון מיוחד בעניינו בעקבות התחקיר, אמר חסן כי "גם ההסתדרות יודעת שיש לי עסקים. הנמל בחודשים האחרונים מככב בכותרות. יש גורמים אינטרסנטים בממשלה שעושים הכל כדי להעביר את הנמל לטייקונים. אני עומד כחומה בצורה ואשמור על החברה. ישראל כץ, בנט ולפיד יודעים שאעשה הכל כדי למנוע את הרפורמה. אי אפשר להדיח אותי מוועד העובדים. יש אפשרות שמשאית תדרוס אותי ברחוב או שאפשר להפליל אותי אבל אין אפשרות שלישית".