אלון חסן מגיב להאשמות: "הכל נעשה באופן חוקי"

יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד התארח בתכנית "פגוש את העיתונות" והשיב לטענות הקשות שעלו בתחקיר ששודר אמש באולפן שישי בדבר התנהלותו. "מעולם לא ערבבתי בין עסקיי לתפקיד", הוא מדגיש. "כל עוד אני עושה את עבודתי על הצד הטוב ביותר זה מה שחשוב, אני דואג לעובדים". על יחימוביץ' אמר: "היא דו-פרצופית". צפו בריאיון

יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד אלון חסן, הגיב הערב (שבת) בתכנית "פגוש את העיתונות" לתחקיר שפורסם אתמול ב"אולפן שישי"  , העוסק בניגוד עניינים בין תפקידו לבין העסקים שמנהלות חברות בבעלותו עם נמל אשדוד. בראיון טען חסן כי "כל מה שאני עושה, אני עושה באופן חוקי. מעולם לא ערבבתי בין עסקיי לתפקיד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חסן דחה הטענות בתחקיר שפורסם אמש, שלפיהן דוח שהופץ מראה כי חברת ההובלות שבבעלותו מקבלות עדיפות בכניסתן לנמל. "אין מצב שהדוח אמיתי", הכריז. "עשיתי בדיקה עם מנהל החברה ואחרי שראיתי את התחקיר אני יכול להגיד שאין דבר כזה. הדוח מפוברק או שיש בו טעויות. אני רגוע, אפשר לבדוק היום הכל. המערכות בנמל ממוחשבות - יודעים מתי משאית נכנסת ויוצאת. מבדיקה שערכתי, רק משאית אחת שלי פקדה את נמל אשדוד בשנתיים האחרונות".

לגבי חברת "שחף", שעל פי התחקיר מוכרת לנמל חומרי ניקוי על ידי קרוביו של חסן אמר יו"ר הוועד: "החברה מייבאת מוצרי ניקוי למגזר המוסדי. בכל מקום מוכרים את החומרים שלי. יש לי חוות דעת משפטית ואם הייתי רוצה למכור לנמל באופן ישיר יכולתי לעשות זאת. קרובת משפחה של אשתי קונה ממני חומרים ובין היתר מוכרת לנמל".

"יש גורמים בממשלה שפועלים נגדי"

"אין לי עסקים וחברות רק מאז שנכנסתי לתפקיד", הבהיר חסן. "מגיל 20 אני איש עסקים. אני איש הציבור היחידי שיש לו עסקים? כל עוד אני עושה את עבודתי על הצד הטוב ביותר זה מה שחשוב - אני דואג לעובדים. אני לא מנהל את עסקיי, יש לי מנהלים. אני רק השקעתי את הכסף שלי ואף אחד לא יכול להגיד לי איפה להשקיע את הכסף. הדירקטוריון יודע על החברות שלי ואף אישר אותן. עובדה שלא אמרו שום דבר".

עובדי הנמל שותקים (יח"צ נמל אשדוד)

לגבי הפרסום, שלפיו תקיים מחר ההסתדרות דיון מיוחד בעניינו בעקבות התחקיר, אמר חסן כי "גם ההסתדרות יודעת שיש לי עסקים. הנמל בחודשים האחרונים מככב בכותרות. יש גורמים אינטרסנטים בממשלה שעושים הכל כדי להעביר את הנמל לטייקונים. אני עומד כחומה בצורה ואשמור על החברה. ישראל כץ, בנט ולפיד יודעים שאעשה הכל כדי למנוע את הרפורמה. אי אפשר להדיח אותי מוועד העובדים. יש אפשרות שמשאית תדרוס אותי ברחוב או שאפשר להפליל אותי אבל אין אפשרות שלישית".

"חסן לך הביתה", יחימוביץ' תוקפת (AP)

על הביקורת הקשה שמתחה עליו היום ח"כ שלי יחימוביץ' בפייסבוק, שבמסגרתה קראה להתפטרותו, אמר חסן כי "אותה שלי יחימוביץ' היא דו-פרצופית. כשהייתה צריכה אותי במהלך הבחירות היא ידעה לפנות אליי. היא לא מסוגלת לקבל החלטות. בוחרת לשבת על הספסל ולהביע ביקורת".

הבהרה: בהמשך לתחקיר של אולפן שישי על עסקיו הפרטיים של יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד, אלון חסן, אנחנו מבקשים להבהיר שאין כל קשר בין חברת קליר אשר נזכרת בתחקיר שמצויה בבעלות קרובי משפחתו של אלון חסן המשווקת חומרי ניקוי לנמל אשדוד לבין חברת קליר כימיקלים לייצור ושיווק בעירבון מוגבל בבעלות אלי זאנה ואלי גבריאל