נתניהו טס לפולין – הנוסעים לאילת עוכבו

כתוצאה מהביקורת הציבורית על טיסותיו לחו"ל - רה"מ נתניהו טס אתמול לפולין במטוס "ארקיע". אלא שאותו מטוס היה אמור להטיס נוסעים לאילת - והוחלף במטוס אחר, של חברה פולנית, שלא יכול היה לנחות באילת. הנוסעים נותרו ממורמרים: "זה פגם לנו בחופשה ולא דיברו איתנו בכלל לפני"

הטיסה לאילת הסתבכה. נתניהו במטוס לוורשה (פייסבוק)

המטוס לאילת טס לוורשה - ופגם בחופשה: ראש הממשלה בנימין נתניהו המראי אתמול עם כמה משרי ממשלתו לביקור רשמי בפולין - ולאור הביקורת הציבורית על טיסותיו בפעמים הקודמות, בחר לעשות זאת הפעם בטיסה רגילה וזולה יותר במטוס של חברת "ארקיע". אלא שנראה שגם הטיסה במטוס הזה, שסיפקה לו החברה, הניבה לא פחות ביקורת, כעס ומרמור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לצורך טיסתו של נתניהו ושריו לפולין, חברת "ארקיע" הקצתה מטוס שבמקור היה אמור להטיס נוסעים לאילת. במקומו, החכירה החברה עבור הטסים לעיר הדרומית מטוס של חברה פולנית שהיה אמור לקחת אותם ליעדם ללא תקלות.

אלא שבזמן שראש הממשלה ופמלייתו כבר נחתו בשלום בוורשה עם מטוס "ארקיע", הנוסעים לאילת כלל לא יכלו לנחות בשדה התעופה המקומי עם המטוס הפולני, כיוון שהתברר שמטוסים מסוגו כלל לא מורשים לנחות בשדה באילת. כך על פי הנחיות רשות התעופה האזרחית.

המטוס הופנה לשדה התעופה בעובדה, צפונית לאילת, שם הם נחתו - ופוזרו לאילת באוטובוסים, אחרי שניתן להם גם כסף כפיצוי לקניות בעיר.

את הנוסעים הממורמרים על העיכוב זה לא סיפק: "אפילו לא נתנו לנו בקבוקי מים - זה פשוט זלזול בנוסעים", התלונן עידן, אחד הנוסעים. "אני בטוח שאם זה היה קורה בחו"ל, היו מפצים את הנוסעים בכרטיסי טיסה חינם. החופשה שלנו התעכבה בגלל החזרה לשדה התעופה בעובדה, ואף אחד לא דיבר איתנו".