בת שנה וחצי נהרגה בתאונה בדרום

הוריה של התינוקת ושני אחיה - בני 3 ו-6 - נפצעו בינוני-קשה, כשרכבה של המשפחה התנגש עם מכונית שהגיעה ממול בכביש 34, סמוך לגבים. אישה נוספת, בשנות ה-50 לחייה נפצעה גם היא בינוני-קשה

תאונה קשה בדרום, ארכיון (חדשות 2)

החזרה מהחגיגה הסתיימה באסון: תינוקת בת שנה וחצי נהרגה והוריה ושני אחיה נפצעו בינוני-קשה בתאונת דרכים שאירעה לפנות בוקר (ראשון) בכביש 34, סמוך לקיבוץ גבים, בעת שחזרו לביתם מההילולה של הבאבא סאלי בנתיבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

משפחתה של התינוקת הייתה בדרכה חזרה לביתה בירושלים מההילולה. האם נהגה במכונית וברכב היו גם בעלה ושני ילדיהם - בני 3 ו-6. מסיבה שעדיין לא ברורה התנגשה המכונית ברכב אחר שהגיע ממול.

התינוקת פונתה, תוך כדי מאמצי החייאה, לבית החולים ברזילי באשקלון, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותה. צוותי מד"א שהגיעו למקום העניקו טיפול במקום לארבעת בני משפחתה של התינוקת ולאישה כבת 50 שנהגה ברכב השני.

"כשהגענו ראינו במרכז הכביש שני כלי רכב עם פגיעות פח קשות בחזית, סיפרו חובש בכיר במד"א רועי פולק והפרמדיק יוסי קיטרו, שהגיעו ראשונים וטיפלו בנפגעים. "הפצועים שיצאו מהרכבים התהלכו במקום כשהם בהכרה, עובר אורח רץ אלינו לניידת טיפול נמרץ כשבזרועותיו תינוקת כבת שנה וחצי מחוסרת הכרה, עם חשד לפגיעת ראש קשה".

לדבריהם, התינוקת הייתה ללא דופק וללא נשימה: "הענקנו לה טיפול רפואי וביצענו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות שכללו עיסויים, הנשמה ומתן תרופות. פינינו אותה תוך פעולות החייאה לבית חולים, אך כשהגענו הרופאים נאלצו לקבוע את מותה".

"חמישה פצועים שחילצו את עצמם מהרכבים היו בהכרה מלאה", סיפר פרמדיק מד"א משה מור שטיפל בנפגעים הנוספים במקום. "הנהגת של אחד הרכבים, אישה כבת 50, סבלה מפגיעות בגפיים". עוד סיפר מור כי במכונית הנוספת נסעו חמישה בני משפחה. "האישה (בהריון) התלוננה על כאבי בטן והגבר סבל מפגיעת בטן וחזה, ושני ילדיהם, סבלו גם הם מפגיעות בטן וחזה. לאחר טיפול ראשוני בשטח פינינו אותם לבית חולים ברזילי כשמצב כל חמשת הפצועים מוגדר בינוני עד קשה".