אפי נצר קיבל אות הוקרה למפעל חיים

במסגרת מופע הצדעה חגיגי הוענק למלחין אפי נצר אות הוקרה למפעל חיים. "נצר כתב שירים רבים המהווים את פס הקול של חיינו", הסבירו השופטים את הבחירה

אפי נצר ופרופ' קוה (משולם לוי)

למלחין אפי נצר הוענק הלילה אות הוקרה על מפעל חיים מטעם המרכז לחקר השיר הישראלי באוניברסיטת בר אילן ובשיתוף על גלי צה"ל . הפרס ניתן בתומו של כינוס העשור 'מי אני שיר ישראלי'.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"נצר עומד מאחורי הקמת חבורות הזמר הראשונות ואחד מאבות השירה בציבור בארץ. הוא הקים את חבורת הזמר הראשונה בארץ "חבורת בית רוטשילד" בחיפה ולמעשה טבע את המונח "חבורת זמר" שלא היה קיים עד אז", ציין נשיא אוניברסיטת בר אילן פרופסור משה קוה, "נצר היה חלוץ מועדוני הזמר בארץ, והפך את השירה בציבור לתנועה עממית סוחפת ופופולארית".

עוד נימק פרופסור קוה את הבחירה: "נצר הוא אבי השירה עם שקופיות במקום שירונים. אפי נצר כתב שירים רבים המהווים את פס הקול של חיינו, ביניהם השירים "זר של נרקיסים", "מלכות החרמון", "גולני שלי, "שובך יונים", "שלום על ישראל", "אם תשוב", "פרחים בקנה", "מישהו הולך תמיד איתי", "ראי רחל", "סיירת אגוז" ועוד. שירו "בלדה לחובש" למלים של דן אלמגור, אשר זכה במקום הראשון בפסטיבל הזמר לשנת 1969. פועלו בשדה הזמר העברי כמלחין, כמעבד, כמייסד ערבי השירה בציבור, ופעילותו עם חבורות הזמר, ועוד ועוד הופכים אותו לחתן ראוי ביותר לאות הוקרה על מפעל חיים בזמר העברי".

לאחר הענקת האות התקיים מופע הצדעה חגיגי בהשתתפות שלומית אהרון, רן אלירן, אסתר רדא, חני דינור, יותם כהן, חבורת אפי נצר ולהקת חיל החינוך והנוער.