אייל גולן: "עוד יהיה בישראל ראש ממשלה מזרחי"

לאחר שהפרסומאי אודי פרידן אמר היום כי "מזרחים לא מאמינים שמישהו כמותם יכול להיות מנהיג", הגיעה תשובתו של הזמר אייל גולן, המזוהה עם המוזיקה הים-תיכונית: "היה בארה"ב נשיא שחור? לא היה, נהיה. גם פה יהיה, יום אחד". צפו בריאיון המלא עמו

הזמר אייל גולן עונה לפרסומאי אודי פרידן שאמר היום (שני) כי "מזרחים לא מאמינים למזרחים, הם לא מאמינים לעצמם ולא מאמינים שמישהו כמותם יכול להיות מנהיג". "היה בארה"ב נשיא שחור? לא היה, נהיה", אמר גולן לחדשות 2. "גם פה יהיה, יום אחד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גולן התייחסה לסוגייה הנפיצה במסגרת ריאיון לרגל מצעד המוסיקה הים תיכונית של רדיו תל אביב 102FM, ynet ותחנות הרדיו האיזורי דרום, חיפה וגלי ישראל שישודר ביום העצמאות.

הוא ניסה להרגיע את הרוחות ולא ללבות את האש על רקע השד העדתי שיצא פעם נוספת מהבקבוק. "יש לנו מספיק שונאים, אנחנו לא צריכים גם לריב אחד עם השני", אמר הזמר.

גם המוזיקאי אביהו מדינה, שידליק משואה בטקס הממלכתי בהר הרצל בערב יום העצמאות, הגיב לדבריו של פרידן בנימה מפויסת. "אני לא חושש ממי שמביע את מה שהוא חושב", אמר מדינה בריאיון לתכניתנו שש עם עודד בן עמי. "אני פוחד מאלו שלא מביעים, אלו יותר מסוכנים".

"מה שחשוב זה מה עושים, לא מה אומרים", הוסיף מדינה. "אם אומרים ככה ועושים יותר טוב, זה בסדר". המוזיקאי הוותיק אף הוסיף וחזה שבעוד שני דורות, השד העדתי כבר לא יהיה קיים בארץ.

"עוד שני דורות כבר לא יהיה שד עדתי". מדי (פלאש 90)

פרידן: "ביבי בעיניי הוא השטן"

בריאיון שנתן למגזין פירמה של "גלובס" תקף היום אודי פרידן גם את ראש הממשלה נתניהו. "לביבי היה אמור לקרות בדיוק מה שקרה בבחירות 99', כשנפשו של העם נקעה ממנו ועשינו את 'ישראל רוצה שינוי' וברק ניצח", אמר הפרסומאי בריאיון לענת ביין-לובוביץ'. "ביבי בעיניי הוא השטן, איש רע, לא ישר, סכסכן, פלגן ונוכל. אבל בגלל שחצי עם לא רצה להצביע לציפי לבני, ובגלל שבכל זאת גם הנושא הכלכלי-חברתי לוחץ על האנשים האלה, כל הזמן היה שוויון. כשהייתה נסיקה מסוימת של המחנה הציוני עם פער של ארבעה מנדטים, התחילה התגייסות של הימין".

פרידן, מבעלי משרד הפרסום ראובני-פרידן, הביע שביעות רצון מתוצאות הבחירות שהעניקו לכחלון 10 מנדטים, אך תקף את המזרחים שחששו להצביע לו. "במערכת הבחירות גיליתי שמזרחים לא מאמינים למזרחים. הם לא מאמינים בעצמם, ולכן לא מאמינים שמישהו כמוהם יכול להיות מנהיג", הוא אמר. "הם רוצים את ביבי הפרזנטור. רגשי הנחיתות הכל-כך עמוקים שטבועים אצל חלק מהם, מביאים לשנאת הגזע הלבן האשכנזי הרבה יותר מאשר האשכנזי הלבן שמביט עליהם בהתנשאות".

אודי פרידן, ארכיון (גלובס)

איש העסקים המצליח, המתגורר בווילה בצהלה, מתואר בכתבה כאדם הרואה עצמו כפשוט ולא מתנשא שאכפת לו ממה שקורה במדינה. "אני לא יוצא מתל אביב, ולא אצא, כי מסביב חשכת אלוהים", אמר פרידן. "ירושלים, זאת שאמרו שלקחה תשעה קבין של יופי, היא עיר מכוערת ואלימה. קנאית, חשוכה, לא תרבותית ולא דמוקרטית. מלון שאין לו אספרסו בשבת בעיניי הוא לא ראוי".