בן זוגו לשעבר של החשוד הרביעי: "זו עלילת דם, צלבו אותו"

א', בן זוגו לשעבר של החשוד הרביעי שנעצר בחשד למעורבותו במניע לרצח בברנוער לפני כארבע שנים מספר כי הוא שרוי ב"הלם" מאז ששמע על המעצר. "אני מכיר את האיש כבר 15 שנים. זו פשוט עלילת דם - צלבו אותו", סיפר הערב בריאיון

למרות שרוב פרטי פרשת הרצח בברנוער עדיין אסורות בפרסום, ישנם הרבה אנשים שנחשפו וראו מה קרה באותו ערב על פי חשדות המשטרה, ודבר הפרשה הפך נושא היום בקרב חברי הקהילה הגאה. א', בן זוגו של החשוד הרביעי שנעצר בהקשר למעורבותו ברצח בברנוער קיבל את הדיווח בדבר מעצרו בעת ששהה בחו"ל. "הייתי בתדהמה מוחלטת", הוא מספר הערב בריאיון לתכניתנו ששם עם דנה ויס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אחד מחברי הקרובים התקשר אלי ודיווח לי על המעצר בטלפון. הוא סיפר לי על כך שהיו התפתחויות והוא נעצר. הייתי פשוט המום", סיפר א' על בן זוגו לשעבר. לדבריו הדיווחים אודות מעורבותו של הגורם המוכר בקהילה הגאה אינם נכונים, בלשון המעטה. "מדובר בעלילת דם. למרות שהפרשה נמצאת עדיין בחקירה, הבן אדם פשוט נצלב. עשו לו משפט שדה", הסביר.

לדבריו של א', גורמים שונים בתקשורת או אחרים הפעילים ברשתות החברתיות האשימו אותו במעשים איומים, מבלי לאפשר לציבור להבין במה מדובר. "בסופו של דבר זהו איש יקר, פעיל, שמתנדב במשך שנים רבות בקהילה ופועל למענה. הוא נתן מעצמו פעמים למען אוכלוסיות בסיכון מכל מגזרי הלהט"ב", סיפר.

"לא הגיע לברנוער בליל הרצח - בגללי"

כנשאל א' אם כעת הוא מצליח לקשור בין אירועים או עדויות ששמע לבין פרטי החקירה החדשים שנחשפו, התייחס דווקא לאותו הערב בו נרצחו שני הנערים במועדון הנוער הגאה לפני כ-4 שנים. "אני מבין שיש ספוקלציות לגבי השאלה מדוע הוא לא היה בברנוער באותו הערב. האמת היא שהוא היה אמור ללכת איתי לסרט, ואני החלטתי לבטל. בתוך כך, הוא קיבל החלטה שלא להגיע לברנוער באותו הלילה".

"עשו לו משפט שדה", החשוד הרביעי (חדשות 2)

"כששמע (החשוד הרביעי) על הירי במועדון, הוא פשוט זינק לשם במהירות האפשרית. מאז ליל הרצח הוא נמצא בקשר עם המשפחות והנפגעים. מאז, הוא נתן מעצמו ועזר בגיוס תרומות, הם כולם היו כמו בני משפחה עבורו", סיים א'.