ראשי בקר כרותים הונחו במזרקה בבאר שבע

שלושה חודשים לאחר השחתת המזרקות בתל אביב, ביפו ובחולון, הושחתה הבוקר מזרקה גם בבאר שבע: במקום הונחו ראשי בקר כרותים והושארה כתובת גרפיטי: "בסבל כולנו שווים - לארוחה יש תחליף, לחיים אין". המשטרה פתחה בחקירה ועל פי החשד, פעילי זכויות בעלי חיים עומדים מאחורי המעשה

ראש הכבש הכרות שהונח הבוקר ליד המזרקה בב (חדשות 2)

מופע ראווה נוסף של פעילי זכויות בעלי החיים? ראשי בקר כרותים הונחו הבוקר (ב') בכיכר המזרקות בשכונת רמות בבאר שבע, סמוך לרחוב יגאל הלוי. במקום רוססה גם כתובת גרפיטי המוחה כנגד תעשיית הבשר: "בסבל כולנו שווים - לארוחה יש תחליף, לחיים אין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר קריאה שהתקבלה במשטרה בסביבות השעה 6 בבוקר, סיירי תחנת משטרת באר שבע מצאו בסמוך למזרקה ראש של פרה וראש של כבש. הראשים הכרותים פונו מהמקום על ידי עובדי העירייה, והמשטרה פתחה בחקירת המקרה.

כתובת הגרפיטי שרוססה (חדשות 2)

רפ"ק נאוה טבו, דוברת מרחב הנגב במשטרה, תיארה את השתלשלות האירועים בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "התקבלה הודעה מאזרח למוקד 100 במשטרה על מציאת ראש פרה וראש של פר בצומת. כוחות משטרה, ובהם טכנאי זיהוי, יצאו למקום. כרגע החקירה מתנהלת וכל כיווני החקירה נבדקי, בהם האפשרות כי ארגונים של זכויות בעלי חיים עומדים מאחורי המעשה".

אמנון יוסף, דובר עיריית באר שבע, מסר בתגובה לחדשות 2 באינטרנט: "הבוקר התגלה הדבר על ידי אזרח שעבר במקום ודווח למוקד העירוני ולמשטרה. הראשים נלקחו מהמקום על ידי עובדי אגף לאיכות הסביבה.תלונה בנושא הועברה למשטרת ישראל, שבודקת כעת מי עומד מאחורי המעשה".

השחתת מזרקה בתל אביב לפני שלושה חודשים (חדשות 2)

לפני כ-3 חודשים: ראשים כרותים בתל אביב ובחולון

בחודש מרס האחרון הניחו פעילי זכויות בעלי חיים ראשים כרותים של חיות בתל אביב, ביפו ובחולון וצבעו באדום 3 מזרקות בתל אביב: בכיכר דיזנגוף, במתחם נגה ביפו ומזרקת קסטל באבן גבירול. במזרקה באבן גבירול נתלו גם שלטים בגנות בתי מטבחיים ושחיטות של בעלי חיים, ובמזרקת נגה ביפו רוססה הכתובת "קירות בית המטבחיים הפכו שקופים".

במשטרה מתחו ביקורת על השחתת הכיכרות והשימוש בראשי הבקר. "מצד אחד זורקים שם ראשים כרותים וכתוב על זה די לשחיטה", אמרו במשטרה, "אבל בעצם מה שעשו שם זו שחיטה".

יומיים לאחר מכן נצבעה מזרקה ברחוב חומה ומגדל בחולון בצבע אדום המסמל דם. כמו כן, נכתבו ברחוב כתובות בגנות בתי המטבחיים וההתעללות בבעלי חיים. במקום הושלכו גם פגרי דגים.