צפו: דיקור סיני לטיגריס הסומטרי

דלקת האזניים של הטיגריס פדנג מטרידה מזה תקופה ארוכה את הצוות הווטרינרי בספארי ברמת גן. אחרי שהווטרינר העניק לבעל החיים טיפול מקובל פעמיים, ובכל פעם הדלקת חזרה, החליטו הפעם לנסות גם שיטה אלטרנטיבית – דיקור סיני, שנעשה לראשונה בעולם על בעל חיים. האם זה מה שיפתור את הבעיה?

הדיקור לטיגריס בספארי, אתמול (טיבור יגר)

דלקת אזניים כרונית שהטרידה את פדנג, טיגריס סומטרי בן 14 שמתגורר בספארי ברמת גן, הובילה לטיפול ההוליסטי הראשון בעולם בבעל חיים. הטיגריס הורדם ועבר דיקור סיני, במקביל לטיפול מקובל יותר באנטיביוטיקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מור מוסינזון, מטפלת ברפואה משלימה לבעלי חיים, ביצעה בפדנג דיקור במספר נקודות קרובות למוקד האוזן ונקודות מרוחקות, בכדי לנסות לפתור את הבעיה בדרך אלטרנטיבית לרפואה הוטרינרית המקובלת.

בעל החיים סובל כבר יותר משנתיים שהוא סובל מדלקת אוזניים כרונית ולצורך טיפולים הורדם כבר פעמיים. בכל הרדמה וטרינר הספארי טיפל בו בשיטות מסורתיות יותר שלאחר מכן ניכרה הקלה לתקופה מסוימת, המטפלים ממשיכים לתת לו טיפול אנטיביוטי שוטף, אך עדיין לא נמצא פתרון אולטימטיבי לבעיה

בספארי מדווחים כי לאחר הטיפול החיה התעוררה ללא כאבים. האם הטיפול המסורתי או האלטרנטיבי הביא לחיה את ההקלה? זו כבר שאלה שגם בני אדם מתקשים לעתים לענות עליה.