במגזר הערבי קוראים: "מנעו את הפצת שארלי הבדו בישראל"

ימים ספורים לפני שהמגזין הסאטירי "שארלי הבדו" נוחת בישראל, קוראים במגזר הערבי למנוע את הפצתו. "זה אינו חופש ביטוי אלא פגיעה קשה בקודש הקודשים של המוסלמים אשר תביא לתסיסה ולכעס רב מאוד", טען ח"כ מסעוד גנאים במכתב ששיגר לרה"מ

הגיליון בחנויות, ארכיון (רויטרס)

הקרב על חופש הביטוי עובר מצרפת לישראל: גיליון הזיכרון של המגזין הסאטירי "שארלי הבדו", שעשרה מאנשיו נרצחו בפיגוע הטרור בפריז, צפוי להיות מוצע למכירה ברשת סטימצקי בשבוע הקרוב. במגזר הערבי כבר תוקפים את המהלך, מאחר ועל שער המגזין מופיעה קריקטורה נוספת של הנביא מוחמד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במכתב ששיגר חבר הכנסת מסעוד גנאים (רע"ם תע"ל) לראש הממשלה נתניהו, הוא דורש ממנו לפעול למניעת הפצת הגיליון שלטענתו פוגע באסלאם. "רשת סטימצקי מתכוונת בעוד יומיים להפיץ אלפי עותקים מעיתון 'שארלי הבדו' הצרפתי שנמצאות בו תמונות וקריקטורות שפוגעות בדת האסלאם", טען גנאים. "צעד זה חמור מאוד, מסוכן מאוד וטיפשי".

לטענתו, "זה אינו חופש ביטוי אלא פגיעה קשה בקודש הקודשים של המוסלמים אשר תביא לתסיסה ולכעס רב מאוד בקרב הערבים והמוסלמים במדינה בפרט ובכל העולם בכלל, ואף אחד אינו יכול לצפות בתוצאות".

חבר הכנסת מרע"ם תע"ל ביקש מנתניהו להתערב באופן אישי על מנת למנוע את הפצת העיתון, והזהיר כי עלולות להיות השלכות חמורות אם בקשתו לא תיענה. "ממשלת ישראל ורשת סטימצקי יהיו אחראים לכל תוצאה", הזהיר גנאים.

במקביל גם ברשת מתארגנת מחאה וקמפיין שקורא להחרים את הרשת אם אכן תציע למכירה את העיתון, שמסמל כעת יותר מכל את חופש הביטוי וכבר מכר 7 מיליון עותקים מהגיליון האחרון. על שער הגיליון מופיעה דמותו של הנביא מוחמד כשהוא מזיל דמעה ומחזיק בשלט שהפך לסמל המחאה בצרפת "גם אני שארלי".