בגלל תקלה: מטוס ועליו עשרות נוסעים ביצע נחיתת חירום בעובדה

לאחר שהטייסים זיהו תקלה באחד מהמנועים, מטוס של חברת "ארקיע" - שהמריא מאילת לתל אביב ועליו 72 נוסעים - נאלץ לנחות בשדה התעופה עובדה בערבה. נוהל חירום הוכרז וצוותי הצלה רבים הוזעקו. באירוע לא היו נפגעים, והנוסעים יוחזרו באוטובוסים לאילת ומשם יעלו על טיסה אחרת ליעדם. משרד התחבורה פתח בבדיקה

דרמה אווירית בדרום הארץ: מטוס של חברת "ארקיע" מסוג ATR, שהיה בדרכו מאילת לתל אביב ועליו 72 נוסעים, זיהה תקלה באחד ממנועיו והפסיק את פעולתו בזמן שהיה באוויר. הטייס הופנה לשדה התעופה עובדה, שם הנחית את המטוס בשלום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המטוס המריא מאילת לכיוון מרכז הארץ בשעות הצהריים וכעבור זמן קצר קברניטי המטוס הבחינו בתקלה באחד המנועים, במסגרתה המנוע התחיל לאבד שמן בקצב מהיר מאוד. על פי הנוהל המקובל במקרים אלה, נאלצו הטייסים לכבות את המנוע בעודם באוויר. הודעה על התקלה הועברה מיד לנוסעים ובאותה שעה הוכרז מצב כוננות "חירום 2" בשדה התעופה בעובדה.

צוותי הצלה ובהם אנשי מגן דוד אדום נערכו בכוחות מתוגברים על הקרקע ובנוסף, הוחלט לסגור את כביש מספר 12 הסמוך. בתום דקות ספורות של מתח המטוס נחת בשלום, כשאיש מנוסעיו לא נפגע.

רשות שדות התעופה האזרחית הקימה צוות בדיקה מיוחד לבירור נסיבות התקלה. הנוסעים יוחזרו באוטובוסים לאילת, ושם יעלו שוב על טיסה לתל אביב.

בשבוע שעבר: נמנעה התנגשות בין מטוסים מעל אילת

האירוע היום מגיע לאחר שביום חמישי האחרון סטה ממסלולו מטוס הרקולס אמריקני, שהיה בדרכו לעקבה בירדן,  והתקרב למטוס ארקיע שעמד לנחות באילת.

מהפרטים עולה, כי מדובר במטוס הרקולס 130 C, שהיה בטיסה מבחריין לעקבה. ככל הנראה בעקבות טעות של הטייס, המטוס התכונן לנחיתה בשדה התעופה של אילת, במקום במסלול הנחיתה בעקבה.

באותו זמן התכונן מטוס ארקיע לנחיתה באילת, ושני המטוסים הגיעו לקרבה של 3 ק"מ ביניהם. ערנות הפקחים במגדל הפיקוח באילת וכן התראה במערכת המבצעית מנעה תאונה. המטוס האמריקני הופנה למסלול הנכון. משרד התחבורה פתח בבדיקה.