כ-200 פעילים חברתיים הפגינו בירושלים וחסמו את התנועה

פעילי המחאה החברתית הפגינו הערב מול מעונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בירושלים וקראו לו להתפטר במחאה על הגזירות הכלכליות. במהלך התהלוכה הם חסמו כיכר מרכזית ואת תנועת הרכבת הקלה

ההפגנות בירושלים, הערב (יוסי הכט, חדשות 24)

המאבק נגד הגזירות הכלכליות הסתיים בעצורים: כ-200 פעילי צדק חברתי הפגינו הערב ללא אישור מול מעונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בירושלים וערכו תהלוכת מחאה מרחוב שבטי ישראל בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המפגינים חסמו את כיכר צה"ל ושיבשו את תנועת הרכבת הקלה בבירה. השוטרים שהגיעו למקום הפצירו במפגינים להתפזר כמה וכמה פעמים, ולאחר שנתקלו בסירוב - עצרו את ראשי המפגינים ופינו אותם מהכבישים והמסילות שחסמו.

המפגינים חסמו את התנועה - ונעצרו (יוסי הכט, חדשות 24)
רבים מהמפגינים שנאספו הערב למחאה נגד הגזירות הכלכליות הגיעו לבושים בשחור שלדבריהם מסמל את אות האבל על הדיכוי הכלכלי והתוכנית האנטי-חברתית של הממשלה. המפגינים דרשו מראש הממשלה נתניהו להתפטר מתפקידו עקב מה שכינו "פגיעתו המתמשכת בשכבות החלשות וארכיטקט הגזירות הכלכליות".

"אנו דורשים שביבי יתפטר מהממשלה ושכל השרלטנים והעסקנים בקואליציה ילכו איתו. אנו לא נשב בשקט בזמן שהממשלה יוצאת למלחמה כלכלית בכל מי שאינו שייך לבעלי ההון, באמצעות גזרות כלכליות, גניבת משאבי טבע והמשך פילוג העם", כתבו בהודעה שפרסמו. בכוונת המפגינים להעביר את הלילה במאהל מחאה מול בית ראש הממשלה.