שריפת קוצים גדולה פרצה ביישוב רוגלית שבשפלה, חלק מהתושבים פונו

השבת החמה מביאה איתה תוצאות קשות: סמוך ליישוב רוגלית השוכן באזור בית שמש פרצה שריפת קוצים גדולה, האש החזקה בשילוב עם הרוחות באזור החלה להגיע לתחומי היישוב ואנשי כיבוי האש החליטו לפנות את התושבים מקו הבתים הראשון. 15 צוותי כיבוי ושני מטוסים הצליחו להשיג בסופו של דבר שליטה על האש. אין נפגעים

האש משתוללת, חלק מהתושבים פונו, השריפה ה (דויד קליימן)

תנאי השרב הקשים ברחבי הארץ כבר גורמים נזקים. בשפלה הגיעו הטמפרטורות לאזור 35 מעלות ויותר ובשילוב עם הרוח פרצה שריפת קוצים גדולה סמוך ליישוב רוגלית הקרוי גם נווה מיכאל שבאזור בית שמש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למקום הוזנקו בתחילה תשעה צוותי כיבוי בסיוע מסוק ולנוכח האש המשתוללת החלו הכבאים גם לפנות את חלק מהתושבים מחשש שלהבות יגיעו לתחומי היישוב. ממכבי האש נמסר כי לאחר שהאש חצתה את קו הישוב הוחלט לפנות 10 בתים הנמצאים בשורת חזית האש, 15 צוותי כיבוי ממחוז ירושלים בסיוע שני מטוסי כיבוי פועלים כעת במקום ויחד הצליחו להשיג שליטה על האש לאחר יותר משעה.

מנשה יוניסי, אחד מהתושבים סיפר בשיחה לחדשות 2 באינטרנט כי "זאת שריפה רצינית מאוד, יש פה המון צוותי כיבוי ומסוק שחג באוויר כל הזמן. אני יוצא מהיישוב בגלל האש, אולי ישנם בתים שעלו באש. ברוך לוי, רכז הביטחון של היישוב סיפר כי לא היו נפגעים מהאש.

נדמה שהקיץ שהגיע קצת מוקדם השנה כבר נותן את אותותיו. באמצע השבוע שעבר פרצה שריפה גדולה בדרום רמת הגולן, סמוך לאתר הנופש חמת גדר, גם במקרה הזה החליטו השוטרים ואנשי הכיבוי לפנות את האתר מעשרות האורחים והמבלים שהיו במקום בשל הסכנה.

שמונה צוותים של כיבוי אש, בסיוע ארבעה מטוסי כיבוי, עמלו שעות ארוכות כדי להשתלט על שריפת קוצים הגדולה שפרצה באזור האתר. הצוותים שהגיעו לאזור אמרו כי הרוחות החזקות מלבות את האש, שהתפשטה לכיוון נחל מיצר. "האש גדולה והעשן כבד, ולכן החלטנו שלא לקחת סיכון ולפנות את האתר ממבקרים למרות שהאש לא מסכנת אותו בשלב זה. היו בו עשרות אורחים בלבד שפונו", מסר סנ"צ יהודה ממן, דובר מחוז צפון של המשטרה. בעקבות השריפה נחסם לתנועה כביש 98 מצומת מעגן מזרחה.