גאווה 2013: "חרושת שמועות זדוניות"

על אף החיוכים וקריאות השמחה שמאפיינות את מצעד הגאווה, הקהילה הגאה סוערת בעקבות הדיווחים על מעצרו של גורם מוכר בקהילה. "אנחנו מקווים שכשהפרטים ייחשפו - הדבר לא יביך את כולנו" אמר גורם בקהילת הלהט"ב

גל שמועות בעקבות הדיווחים על מעצרו של גו (אסף ליברמן)

רבבות לקחו חלק הבוקר במצעד הגאווה שנערך זו הפעם ה-15 בתל אביב. לצד החגיגה הססגונית, לרבים היה קשה להתעלם מהדיווחים בנוגע למעצרו של גורם ידוע בקהילה על רקע חקירת הרצח בברנוער לפני כארבע שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

למרות החיוכים וקריאות השמחה של רבים ברחובות, מתחת לפני השטח הרוחות בקהילה הגאה סוערות. "אני מאוד מקווה שכשהפרטים ייחשפו זה לא יביך את כולנו. הרצח הזה הוא מתועב ואין שום הצדקה לעשות משהו כזה נורא", סיפר א', פעיל בקהילה הגאה שביקש להישאר בעילום שם. כמו רבים אחרים נחשף א' לחרושת השמועות בנוגע לזהותו של הגורם ולמעשיו.

במקביל, רבים בקהילה עדיין זועמים על גורמים במשטרה שטענו אתמול כי הרקע למעשה היה אישי ולא התרחש על רקע של "שנאה". "אין דבר כזה 'לא פשע שנאה'", אמר לחדשות 2 באינטרנט גורם בכיר בקהילה. "בסוף מישהו נכנס לשם, וירה בהם ללא היכר. זה לא פשע שנאה? איזו מין אמירה חצופה ומקוממות".

בהתייחסו לבכיר שנעצר אמר כי "כולנו מקווים כי הוא ישוחרר בקרוב וישימו סוף לכל השמועות האלה - שמעתי כבר כל כך הרבה גרסאות שזה הפך להיות פשוט מגעיל וזדוני".

"מקווים שחרושת השמועות תיפסק וכולנו נתבדה"

שמועות רבות התרוצצו גם ברשת מאז אתמול לאחר שדווח על מעצרו של אותו בכיר, שהיה מוכר מאוד בקרב אנשי הקהילה. מאז דווח העניין, עמדו לצידו חבריו, ואמרו כי לא ייתכן והוא היה פוגע במישהו. "הבעיה היא שרבים מבני הקהילה הם בארון ולא משתפים. אני לא יודע אם קרה משהו ומקווה שכולנו נתבדה", סיפר אחד מחבריו.

באגודה למען הלהט"ב הדגישו הבוקר כי "הגיע הזמן להפסיק לעודד את השנאה חסרת הפשר וההיגיון לאנשים שנטייתם המינית עשויה להיות שונה משלהם הם אינם פחות ישראלים מכל אזרח אחר".