בצל המעצרים: מצעד הגאווה ה-15

ברקע פענוח פרשת הרצח בברנוער, תלבש הבוקר העיר הלבנה חג ותיצבע בשלל צבעי הקשת, כשהתהלוכה הססגונית תצא לדרך בהשתתפות של כ-120 אלף משתתפים שיגדשו את רחובות העיר - שצפויים להיחסם לתנועת כלי רכב. שידור ישיר החל מהשעה 12:00

יומיים לאחר המעצרים והדיווחים על פענוח הרצח בבר-נוער, ובהם המעצר של אישיות בכירה בקהילה הגאה, יתקיים היום מצעד הגאווה בתל אביב, שבו צפויים לקחת חלק יותר מ-120 אלף איש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המצעד ייערך בצל המעצרים האחרונים בחקירת הרצח במועדון הנוער בשנת 2009, ולאור המחלוקת בנוגע לשאלה האם מדובר בנקמה אישית או בפשע שנאה - בעקבות פרטי החקירה המשטרתית המעידים על מניע אישי לביצוע הרצח. החגיגה צפויה להיות גדולה במיוחד, ובעקבות כך התנועה תשותק ברוב חלקי מרכז העיר. האירועים ייפתחו בשעה 10:00 בהפנינג בגן מאיר. על פי התכנון, הצעדה תחל בשעה 13:00 ותיערך לאורך הרחובות טשרניחובסקי, בוגרשוב, בן יהודה, ארלוזורוב, הירקון (עד חוף גורדון). בשעה 15:00 צפויה להתחיל מסיבה בחוף גורדון בהנחיית בר רפאלי ואלפונסו פנטיסנו.

על פי ההערכות, כ-20 אלף תיירים הגיעו במיוחד לעיר כדי להשתתף בחגיגות. עיריית תל אביב השקיעה השנה קרוב ל-600 אלף שקלים בהפקת המצעד, ובנוסף הקצתה העירייה יותר מ-200 אלף שקלים לקידום התיירות הגאה בעיר סביב המצעד.

הזוג הגאה מצרפת - אורחים מיוחדים במצעד (מוטי קמחי)
אורחים מיוחדים במצעד היום יהיו הזוג הגאה הראשון שהתחתן בצרפת, וינסנט אוטין וברונו בוילו. השניים, שהתחתנו בחודש שעבר לאחר שעבר חוק המאפשר לבני זוג מאותו מין להינשא בצרפת, עורכים את ירח הדבש שלהם בישראל.

אילו רחובות יהיו חסומים?

שיבושי התנועה כבר החלו (חדשות 2)
החל מהשעה שבע בבוקר ועד השעה 16:00 ייחסמו לתנועה הרחובות הבאים: טשרניחובסקי (בקטע שבין רחוב בוגרשוב לרחוב זלמן שניאור), בוגרשוב (בקטע שבין המלך ג'ורג' לבן יהודה), בן יהודה (בקטע שבין בוגרשוב לארלוזורוב), ארלוזורוב (בקטע שבין בן יהודה לירקון). כמו כן ייחסמו לתנועה הרחובות המובילים לרחובות אלה. בשל המצעד יחולו שינויים בקווי התחבורה הציבורית והציבור מתבקש להתעדכן במרכזי המידע של החברות השונות.

הוחלט: המצעד יתקיים כמתוכנן

לאור ההתפתחות בחקירת הרצח בבר-נוער כינס שלשום (ד') יועץ ראש עיריית תל אביב לענייני הקהילה וחבר מועצת העיר יניב ויצמן, ישיבת הפקה מיוחדת בה עדכן על החלטת העירייה להמשיך באירועי הגאווה כסדרם. "בראש ובראשונה אנחנו מחבקים היום את המשפחות והפצועים. ההודעה של משטרת ישראל הגיעה בעיתוי מטורף, יומיים לפני אירועי הגאווה. זו הודעה משמחת על התקדמות בחקירה אחרי ארבע שנים של המתנה", ציין ויצמן.

לדבריו, אין ספק שמדובר בפשע שנאה, שנרצחו בו חפים מפשע: "לא משנה מה היו המניעים. זה רגע מכונן בחיי המדינה ובחיי הקהילה שנשאר כפצע פתוח. מאז אתמול מגיעות אלינו בקשות ושאלות ורף הפחד והחששות עולה. חשוב לנו להעביר מסר מרגיע - זו תזכורת לכולם למה חשוב לצאת לרחוב. כל מי שחשב שלא להגיע - שיגיע", אמר ויצמן.

"המשטרה מצאה שעיר לעזאזל, הרוצח חופשי"

המצעד ייערך בצל המעצרים בפרשת הרצח בבר-נ (חדשות 2)
אחרי כמעט ארבע שנים של חקירה מאומצת הצליחה המשטרה, לטענתה, לפענח את תעלומת הרצח בבר-נוער בשנת 2009 ולספק תשובות לשאלות המטרידות שריחפו בחלל האוויר מאז אותו ערב נורא. בקרוב צפויים חוקרי המשטרה לעמת בין הבכיר בקהילה הגאה שנעצר, לבין אחד החשודים במעורבות ברצח. אמש נעצרו שלושה חשודים בחשד למעורבות במעשה, ואחיהם של שניים מהחשודים סיפר על תחושותיו. "המשטרה מצאה שעיר לעזאזל", האשים. "הרוצח האמיתי והמתועב עדיין מסתובב חופשי", אמר האח לחבריו מהשכונה, שהגיעו כדי לעודד אותו ולרומם את רוחו. מאז אירועי אתמול, תושבי פרדס כץ מתקשים להאמין לדבר המעצר של החשודים.

"אלה האנשים האחרונים שהיינו חושבים עליהם", סיפרו כמה מהם. "נכון, גדלנו בשכונה קשה ולא קל לחיות כאן ונכון שאנחנו לא הילדים הכי טובים בעולם והסתבכנו עם החוק פה ושם, אבל מפה ועד לקשור אותנו לרצח מתועב כזה - זה לא יכול להיות".

"הם אף פעם לא היו הומופובים, אף לא אחד מבני המשפחה", סיפר אחד ממכריהם של העצורים, "אבל תמיד היה סביבם חשש כי אחד מהם היה מעורב רבות בפלילים. לא היה כדאי להתעסק איתו. אני באמת לא חושב שהם עשו את זה בגלל הומופוביה או בגלל שהם שונאים את הקהילה", הוסיף האיש, אך מיהר להדגיש כי הוא "לא יודע עדיין אם זה הם או לא".

פענוח הרצח בבר-נוער - סיקור מלא:

אחי החשודים: "הרוצח מסתובב חופשי"

החשוד ה-4: "עשה טוב להרבה אנשים"

מעקבים והאזנות: כך נעצרו החשודים

מצעד הגאווה יתקיים מחר כמתוכנן: "עיתוי מטורף"

"אי אפשר להגיד שזה לא פשע שנאה"

הרצח בברנוער: בכיר בקהילה נעצר

משפחות הקורבנות: "לא מתרגשים - זו לא הפעם הראשונה שנעצרו חשודים"

שלושה חשודים במעורבות ברצח בבר-נוער בתל אביב