מצעד הגאווה יתקיים מחר כמתוכנן: "עיתוי מטורף"

בעיריית תל אביב ובקהילה הגאה בעיר החליטו הבוקר לקיים את מצעד הגאווה מחר כמתוכנן. "אנחנו מחבקים היום את המשפחות והפצועים", סיפר יניב ויצמן, מראשי הקהילה. "זו תזכורת לכולם למה חשוב לצאת לרחוב". הלילה נעצר בכיר בקהילה בחשד שבידיו פרטים על נסיבות הרצח

הקהילה הגאה בישראל עדיין מנסה לעכל את דבר מעצרם אמש של שלושה חשודים ברצח המזעזע בברנוער באוגוסט 2009, זאת לצד ההכנות למצעד הגאווה בתל אביב שיתקיים מחר כמתוכנן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאור ההתפתחות בחקירה, כינס הבוקר יועץ ראש עיריית ת"א לענייני הקהילה וחבר מועצת העיר יניב ויצמן, ישיבת הפקה מיוחדת בה עדכן על החלטת העירייה להמשיך באירועי הגאווה כסדרם.

"בראש ובראשונה אנחנו מחבקים היום את המשפחות והפצועים. ההודעה של משטרת ישראל הגיעה בעיתוי מטורף, יומיים לפני אירועי הגאווה. זו הודעה משמחת על התקדמות בחקירה אחרי ארבע שנים של המתנה", ציין ויצמן.

מעצר אחד החשודים ברצח (שוקי לרר)

"תזכורת לכולם למה חשוב להפגין"

לדבריו, אין ספק שמדובר בפשע שנאה, שנרצחו בו חפים מפשע: "לא משנה מה היו המניעים. זה רגע מכונן בחיי המדינה ובחיי הקהילה שנשאר כפצע פתוח. מאז אתמול מגיעות אלינו בקשות ושאלות ורף הפחד והחששות עולה. חשוב לנו להעביר מסר מרגיע - זו תזכורת לכולם למה חשוב לצאת לרחוב. כל מי שחשב שלא להגיע - שיגיע".

קורבנות הרצח. ליז טרובישי וניר כץ (חדשות 2)

עצרת 4 שנים לרצח (חדשות 2)

הבוקר דווח כי הלילה נעצר חשוד רביעי בפרשה, שמוכר כבכיר בקהילה הגאה, שלא חשוד ברצח עצמו, אך על פי המשטרה בידיו פרטים נוספים על המניעים. עו"ד רן אלון מהסנגוריה הציבורית, שמייצג את החשוד הדגיש כי מרשו לא קשור לרצח: "עצם מעצרו בסיפור הסבוך הופך אותו לקורבן נוסף של האירוע". החשוד הנוסף, יחד עם שלושת העצורים מאמש יובאו הבוקר להארכת מעצרם בבית המשפט.

פענוח הרצח בברנוער - סיקור מלא:

הרצח בברנוער: בכיר בקהילה נעצר

משפחות הקורבנות: "לא מתרגשים - זו לא הפעם הראשונה שנעצרו חשודים"

שלושה חשודים במעורבות ברצח בבר-נוער בתל אביב