צפו: נחשדו כחברים ב"נוער הגבעות" וחולצו מההמון

שני צעירים מהשומרון, חבושי כיפות, נכנסו אמש לכפר בדואי בגליל התחתון שבעבר בוצעה בו פעולת "תג מחיר". התושבים הניחו מיד כי מדובר בנערים בעלי כוונת זדון - ורבים מהם התקהלו סביבם, כשרק המשטרה הצליחה לחלץ אותם ולהציל אותם מפגיעה. כך זה נראה

רק בנס נמנע אסון: חשדם של תושבי היישוב הבדואי אבטין שבגליל התחתון התעורר לאחר שהבחינו בשני נערים יהודים דתיים שנכנסו, כפי הנראה בשוגג, אל תוך שטח הכפר. הדבר הצית זעם וחשש שמא מדובר בכוונה לבצע פעולת "תג מחיר" - והביא להתגודדות ההמונים סביב הצעירים, שחולצו על ידי כוחות הביטחון ונלקחו לחקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש אמש, אז נכנסו חובשי הכיפה אל שטח היישוב הבדואי כשהם רכובים על אופניהם - דבר שהביא את תושביו לחשוד בהם כחברים בנוער הגבעות שבאו לבצע חבלה בכפרם. תוך זמן קצר נוצרה סביב השניים מהומה גדולה שכללה מאות בני אדם שכיתרו את הצעירים. רק בשל התערבותם המיידית של מכובדי הכפר נמנעה פגיעה בהם.

אחד התושבים: "המשטרה צריכה לפעול לפני שיקרה אסון"

מאוחר יותר, עם הגעתן של ניידות משטרת זבולון למקום, הצליחו לובשי המדים לחלץ את שני הנערים. גורם במשטרה מסר כי "על השניים לא נמצאו חומרים חשודים".

מבדיקה של חדשות 2 עולה כי השניים, תושבי ההתנחלות הר ברכה שבמועצה האזורית שומרון, סיפרו בחקירתם כי ביקשו "להגיע לבית העלמין תל רגב" שבאזור חיפה - אלא שזה נמצא מרחק רב מהמקום שבו נמצאו.

לאחר האירוע, הזהיר אחד מתושבי הכפר מפני הישנותם של מקרים מסוג זה. "כפרנו ידע בעבר פעולות 'תג מחיר", אמר. "אנחנו פונים למשטרה שתעשה משהו עם מקרים שכאלה - לפני שיקרה אסון. מדובר בכפר בדואי שתושביו משרתים בכוחות הביטחון ואנו קוראים למי שמתכוון להגיע ולפגוע בנו שלא לעשות זאת".