שריפה גדולה פרצה סמוך לחמת גדר, מבקרי האתר פונו

סמוך לאתר חמת גדר בדרום רמת הגולן פרצה שריפת קוצים גדולה. צוותי כיבוי מאזור הגליל, הגולן וטבריה מנסים להשתלט על האש בסיוע מטוסי כיבוי. עשרות מבקרים ששהו באתר חמת גדר פונו מחשש שהאש תתפשט

שריפת קוצים. ארכיון (רויטרס)

שריפה גדולה משתוללת סמוך לחמת גדר שבדרום רמת הגולן: שמונה צוותים של כיבוי אש, בסיוע ארבעה מטוסי כיבוי, מנסים להשתלט על שריפת קוצים גדולה שפרצה באזור האתר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צוותי הכיבוי שהגיעו לאזור אמרו כי הרוחות החזקות מלבות את האש, שמתפשטת לכיוון נחל מיצר. "האש היא גדולה, אבל אין סכנה מיידית", אמר טפסר שחר צאירי, מפקד תחנת הכיבוי האזורית של טבריה. "צוותים רבים פועלים במקום כדי לכבותה".

לאור גודלה של השריפה החליטה המשטרה לפנות מיד את המבקרים באתר חמת גדר הסמוך לאזור שבו פרצה השריפה. "האש גדולה והעשן כבד, ולכן החלטנו שלא לקחת סיכון ולפנות את האתר ממבקרים למרות שהאש לא מסכנת אותו בשלב זה. היו בו עשרות אורחים בלבד שפונו", מסר סנ"צ יהודה ממן, דובר מחוז צפון של המשטרה. בעקבות השריפה נחסם לתנועה כביש 98 מצומת מעגן מזרחה.

שריפת קוצים נוספת פרצה היום סמוך לבת עין שבגוש עציון. השריפה התפשטה ושרפה כליל בית במקום, ממנו פונו אם ובת. בית נוסף בשלבי בנייה נשרף כליל. כוחות כיבוי אש מנסים להשתלט גם על השריפה הזו.