אולץ להגיש תלונה נגד אחיו - והתאבד

הסתבכות טרגית של תלונה שהוגשה למשטרה: תושב בני ברק התלונן שאחיו איים עליו וחזר בו, אך המשטרה אילצה אותו להעיד בנושא. לאחר שהוגש כתב האישום בעניין אחיו, האח שהתלונן התאבד. בשל הטענות, התלונה הועברה לבדיקת מח"ש

תושב בני ברק התקשר למשטרה ואמר שאחיו מאיים לפגוע בו - מה שגרר את מעצרו של האח המאיים. עם זאת, ימים לאחר מכן האח המתלונן חזר בו וביקש מהשוטרים למחוק את התלונה כי מדובר בסכסוך משפחתי קטן. הוא גם פנה לפרקליטתו של אחיו ועדכן אותה שהוא חזר בו מהתלונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"האח הגיע למשטרה בתחבולה כדי למסור את גרסתו. אמרו לו 'תבוא להגיד מה היה ונשחרר את אחיך'. המתלונן אומר שהכריחו אותו להגיש תלונה, הוא בוכה, צועק ומאיים להתאבד", אמרה עורכת הדין שילה דורפמן בבית המשפט, במהלך ימי המעצר.

המשטרה לא הרפתה והאריכה את המעצר ואתמול הגישה כתב אישום נגד האח המאיים ואתמול בלילה אחיו התאבד ואחר הצהריים הוא נקבר. "בן אדם שלא רוצה להגיש תלונה לא צריך לחייב אותו להגיש תלונה, ישנם אחים שרבים הרבה פעמים ולא קורה שום דבר, לא כל מריבה צריכה להפוך לתלונה במשטרה. גם כאשר יש מאסר על תנאי תלוי ועומד כנגד חשוד לא צריך להכריח אח להגיש תלונה רק כדי להכניס את החשוד לבית הסוהר", ציינה עורכת הדין דורפמן.

במשטרה אומרים שהם פעלו בענייניות, בנחרצות ובמקצועיות והחליטו להגיש כתב אישום, אבל בשל הטענות האלה, התלונה הועברה לבדיקת מח"ש.