תלונה: "חיילים תקפו אותי בתור לאוטובוס כי אני חרדי"

המשטרה בודקת תלונה של חרדי בן 28 מלוד, שטוען כי ארבעה חיילים התקיפו אותו כי עמד ראשון בתור לאוטובוס בתחנה המרכזית בירושלים. "קראו לי 'חרדי משתמט', נפגעתי נפשית", הוא סיפר ואמר כי הוא חושש מנסיעה באוטובוסים

"קראו לי משתמט". תמונות מהאירוע (חדשות 2)

אלירן סבא, בן 28 מלוד, חיכה בסוף השבוע לאוטובוס בתחנה המרכזית בירושלים, כשאז לטענתו, חיילת שהייתה במקום החלה לאיים עליו ולתקוף אותו רק בשל היותו חרדי והעובדה שעמד ראשון בתור. לדבריו, לאחר מכן שלושה חיילים נוספים הכו אותו - כשזיהו שהוא מצלם את האירוע בטלפון הנייד שברשותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר שהוטל סבא על הכביש, והאוטובוס נסע מהמקום, הוא הגיש תלונה לתחנת המשטרה הקרובה למקום מגוריו. "קראו לעברי 'חרדי משתמט, אין סיכוי שתהייה ראשון בתור", סיפר לחדשות 2 באינטרנט. "משכו לי את התיק, הפילו אותי על הכביש ושרטו אותי", אמר, "אבל הפגיעה האמיתית היא נפשית, כי אלה החיילים שאמורים להגן עלינו".

סבא, מתכנת במקצועו, נשוי ואב לשני ילדים, עדיין המום לנוכח התקרית, שלאחריה החליט להפסיק להשתמש בקו האוטובוס הזה לירושלים - ולהתנייד רק באמצעות רכבת. לדבריו, רבים מבני משפחתו משרתים בצבא, וגם הוא ניסה להתגייס אך לא התקבל בשל בעיה רפואית. "אני לא חושב שבגלל צבע החולצה והכיפה אני ראוי ליחס שכזה", סיכם. במשטרה אישרו שאכן הוגשה תלונה בנושא.