מיצג זוועה בתל אביב: פעילים החזיקו חיות מתות

במרכז העיר הופיעו היום עשרות אנשים כשהם מחזיקים פגרים של כלבים, תרגולות, עכברים ועוד בידיהם. המטרה: לעורר את השיח הציבורי על אכילת בשר ושימוש בבעלי חיים בתעשיות השונות. אחת המשתתפות: "אני מקווה שאנשים יראו את בעלי החיים המתים, ויחליטו להימנע מלקחת חלק בהרג הנוראי הזה"

עשרות בעלי חיים - מתים (אלון שרף)

"בסבל כולם שווים". תחת הכותרת הזו קיימו הערב עשרות פעילים למען זכויות בעלי חיים מיצג במרכז תל אביב: הפעילים החזיקו בידיהם פגרים של בעלי חיים שונים - כלבים, חתולים, תרנגולות, חולדות, ארנבים, דגים ועוד. לדברי המארגנים, מדובר בבעלי חיים שהומתו בימים האחרונים בתעשיית המזון, הניסויים, הכלביות העירוניות ועוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חלק מהפעילים, שעמדו בלבוש אחיד ובדממה עם החיות המתות בידיהם, מיררו בבכי. המיצג התקיים בקריאה "להפסקת השעבוד וההרג ההמוני של בעלי החיים על ידי האדם".

המיצג, שזכה לכינוי "המיצג הספרדי", נערך לראשונה לפני כשנתיים על ידי ארגון זכויות בעלי חיים בספרד, ומאז התקיים במספר מקומות בעולם. הוא נועד להמחיש את הסבל שהאדם כופה שלא לצורך על בעלי החיים.

"מאות מליוני בעלי חיים מנוצלים, משועבדים ונרצחים על ידי בני אדם בישראל מדי שנה", אומרת אתי אלטמן מעמותת "תנו לחיות לחיות". "הזוועות שמבוצעות בבעלי חיים אלו מתרחשות על פי רוב הרחק מהעין הציבורית, אבל ממומנות על ידי הציבור הרחב, או נעשות בשמו ובשם ההתעלמות והאדישות מהמתרחש לבעלי החיים. מטרתו של המיצג היא להמחיש, במרכז המרחב הציבורי, כי כל בעל חיים שמעונה ונרצח על ידי החברה בישראל, הוא אינדיבידואל בפני עצמו, והמוות שלו מזעזע כל אדם בעל מצפון".

פעילה אוחזת פגר של חתול (אלון שרף)

נטע היא אחת הפעילות שהשתתפו במיצג. "אני מקווה שאנשים יראו את בעלי החיים המתים ויחליטו להימנע מלקחת חלק בהרג הנוראי הזה", אמרה. "היום יותר מתמיד, קל להתנגד לאלימות הזאת - באמצעות מעבר לתזונה שלא כוללת רכיבים מהחי, באמצעות המנעות משימוש במוצרי קוסמטקיה שנוסו על בעלי חיים, בהמנעות מקניית חיית מחמד על ידי מי שעוסק בסחר חיות, ובכל דרך אחרת שמפגינה חמלה כלפי בעלי חיים במקום דיכוי, ניצול ושעבוד אכזריים שלהם".

צפו: הילד שאל את אמו "למה אוכלים חיות" – והפך ללהיט