המחאה בטורקיה הגיעה לתל אביב: "שארדואן יתפטר"

ההפגנות האלימות בכיכר טקסים באיסטנבול עוררו הדים בכל רחבי העולם ולא פסחו גם על תל אביב. עשרות מפגינים, בעלי אזרחות טורקית, התאספו אחר הצהריים מול שגרירות טורקיה ומחו נגד מה שהם מכנים "הדיכוי שמנהל ארדואן נגד העם הטורקי"

ההפגנה מול השגרירות בת"א, היום (דוד קניטלר)

הפגנות המחאה באיסטנבול זלגו גם לתל אביב: כ-60 בני אדם, עולים חדשים מטורקיה ואזרחים טורקים, הפגינו אחר הצהריים מול שגרירות טורקיה בתל אביב במחאה נגד מה שהם מכנים "הדיכוי של ממשלת ארדואן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הקבוצה, שהתארגנה דרך הרשתות החברתיות ודרך קבוצות באפליקציית "וואטסאפ", התאספה מול השגרירות ברחוב הירקון בעיר בקריאה לראש הממשלה הטורקי רג'פ טאיפ ארדואן להתפטר מתפקידו, לאור "תפקודו הלקוי בשמונה השנים האחרונות".

אחת מהמשתתפות בהפגנה היא לארה אבוט, עולה חדשה מטורקיה, שהסבירה מה גרם למחאה. "אנחנו מוחים נגד התנהלות ארדואן ולא רק נגד המהלכים האנטי-סביבתיים שבהם הוא נוקט", אמרה לחדשות 2 באינטרנט. "כל סמל וערך לאומי בטורקיה נפגע על ידי הממשלה בשנים האחרונות".

המהומות בטורקיה, היום (AP)

"האזרחים בסך הכל מעוניינים בשלום, חירות וזכויות"

לדברי אבוט, העימותים האלימים במדינה מצונזרים על ידי כלי התקשורת. "יש צנזורה בטלוויזיה הטורקית, שנמנעת עד כה מלספר שהמשטרה משתמשת ברימוני גז מדמיע נגד המפגינים. ההפגנות מתחילות כעת להגיע אף לאיזמיר ולמרכז המדינה".

"העימותים באיסטנבול החריפו בשל האלימות שהפעילה המשטרה נגד המפגינים", היא הוסיפה. "האזרחים בסך הכל מעוניינים בשלום, חירות וזכויות". לטענת אבוט, ההפגנה בתל אביב התנהלה באורח רגוע וללא אלימות, בהשתתפות עולים חדשים ועובדים טורקים המועסקים בישראל.