עורכת דין מצליחה ששינתה את מינה

עורכת דין מצליחה, שהיתה בצוות ההגנה של השר לשעבר בניזרי, נשואה, אשת משפחה, שום דבר לא חסר לה חוץ מעובדה אחת: היא הרגישה שעמוק בפנים היא אישה ולא גבר כפי שהייתה. וכך, בגיל 47 היא התחילה להתלבש בבגדי נשים, לקחת הורמונים ולדבר בקול נשי. רונית מדברת: איך מחליפים זהות בגיל מאוחר כל כך?

"אני יוצאת לחירות נפתח עבורי עידן חדש" - כך הודיעה עורכת הדין רונית לעמיתיה עורכי הדין לאחר שעשתה שינוי מגדרי. אחרי שהיתה במשך 47 שנים עורך דין מצליח נשואה, אך בתחושה שהיא אישה כלואה בגוף גבר רונית עשתה את הצעד האמיץ. עכשיו היא מספרת על מה שעברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני לא מתביישת במי שהייתי ולא מסתירה. הייתי 47 שנים גבר ועכשיו את השנים הבאות הן השנים שאהיה בן אישה". פעם היא קראו לה עורך דין אמיר, וכבר שנה שהיא עורכת הדין רונית ועכשיו היא מרגישה נוח להיחשף.

"זה תהליך של התבשלות של שנים", מספרת רונית, "הבשלות היא עכשיו. קיבלתי את ההחלטה הסופית שמעתה ואילך אני עוברת למגזר הנשי. עורכת הדין מספרת על תהליך רגשי בו חוותה תחושה מצד אחד שזה מה שהיא רוצה להיות מצד אחד אבל גם משהו לא נכון. "הדחקה מובילה לרגשות של בושה, שאני לבד בעולם ולא יכולה לספר על זה לאחרים", היא מתארת.

"היתה לי קנאה מטורפת בנשים"

רונית לא יודעת לשים את האצבע מתי הבינה שהיא אישה הכלואה בגוף של גבר. יש לה במעומעם זכרונות שהתחילה להרגיש שונה כבר בגיל 8. התחושות האלה התעצמו עם השנים. "היתה לי קנאה מטורפת בנשים", היא נזכרת, "הרגשתי כמו אדם בכלא שמסתכל על האנשים ברחוב חופשיים".

רק לפני שנתיים היא הופיעה עדיין כעורך הדין אמיר באודישנים לכוכב נולד. באודישן שר את "אני גיטרה" של נעמי שמר. בזמן אותו אודישן היתה רונית נשואה בפעם השנייה לאישה שאותה היא מגדירה עד היום כאהבת חייה.

עורכת הדין שיצאה לחופשי (חדשות 2)

"אמרתי לבת הזוג: 'לא יכולה יותר להיות גבר'"

"דווקא הקשר המיוחד שהיה לי עם בת הזוג בפרק ב' האיץ תהליכים", אומרת רונית היום, "ככל שהיינו יותר ביחד כך הצורך להיות יותר ויותר שייכת למגדר הנשי התגבר, עד לאותו רגע שלא יכולתי לשלוט בזה".

לא היה לה האומץ להתוודות בפני בת זוגה. אבל ככל שהתהליך הנפשי הלך והתקדם החלה בת הזוג להבחין כי בן זוגה, עורך הדין המצליח, מתנהג בצורה מוזרה. "תיעבתי את הזיפים", היא משחזרת, "אז הייתי לוקחת מייק אפ ובעדינות מסתירה אותם. היא ראתה את הסימנים האלה ורצתה לדעת מה קורה כאן".

אז הגיעה הודעה דרמטית. "אמרתי לה: 'כן, אני לא יכולה להיות יותר גבר, אני הולכת להיות רק אישה'", אומרת רונית, "זה המחיר הגדול ביותר ששילמתי בשביל להיות מי שאני - לאבד את האדם הקרוב ביותר אליי".

בהכנת הכתבה השתתף מתן חצרוני