צפו: בעלי המקצוע התנדבו - נטלי זכתה לחגוג בת מצווה

נטלי פיליצ'נקו בת ה-12 מתגוררת עם אמה וארבעת אחיה בב"ש בתנאים כמעט לא אנושיים- ביוב זורם באמצע הבית, קירות מתפוררים וחוטי חשמל חשופים. המצלמה שלנו חזרה אליה פעם אחר פעם בשנה האחרונה ודבר לא השתנה. אבל בערב אחד, בת המצווה שלה, הצליחה נטלי לחגוג בלי דאגות - והכל בזכות בעלי המקצוע שבאו בהתנדבות

חגיגת בת המצווה המפוארת של נטלי פיליצ'נקו השבוע הייתה הדבר הכי רחוק מהמציאות היום-יומית שהיא חווה. לערב אחד יכולה הייתה נטלי לשכוח ממאבק ההישרדות של ילדה בת 12 - מדלות האמצעים, מהבית שבו היא מתגוררת ושאינו ראוי למגורים. לערב אחד היא הגשימה חלום והפכה לנסיכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את נטלי ובני משפחתה פגשנו לפני שנתיים. אילנה, אם חד הורית, חולה ומרותקת לכיסא גלגלים, מגדלת את נטלי ואת ארבעת אחיה הקטנים בבית של הדיור הציבורי בתנאים לא תנאים. ביוב זורם בתוך הבית, חוטי חשמל חשופים, חורים בתקרה ובקירות, מרצפות שבורות וצחנה חונקת. כבר ארבע שנים שהם נאבקים בחברת עמידר ובמשרד הבינוי והשיכון, מתחננים שיעבירו אותם לבית חלופי.

חלומה הגדול של נטלי היה לחגוג את בת המצווה כמו כל בנות גילה. "כל הבלגן הזה שהולך בבית, לא כיף ככה לישון כשחנוק, כשיש הרבה זבובים" היא מספרת. "דווקא בבת מצווה אני רוצה שזה יהיה מיוחד. רציתי שאני אהיה נסיכה, שכולם יראו אותי כנסיכה".

"חיים כמו בתקופת הצנע"

נטלי במסיבת בת המצווה (חדשות 2)
עידית וחופית, שתי נשים עם לב רחב שנחשפו למצבן של נטלי ושני משפחתה, החליטו להתגייס כדי להגשים בעבור נטלי את חלום בת המצווה. סדר היום העמוס החל כבר בשעות הבוקר המוקדמות בסלון הכלות. השמלה, התסרוקת, האיפור, האולם, האוכל, הדי-ג'יי - כמעט כולם נרתמו לפרויקט ותרמו את שירותיהם ללא תמורה.

"זה מרגש אותי", מספרת בדמעות רווית אפינגר, שתרמה לאירוע. "הם חיים בכזאת, אני לא רוצה להיות גסה, אבל בכזאת ג'ורה, בחיים כאלה קשים, כמו בתקופת הצנע שסבתא שלי הייתה מספרת לי. לאחת כזאת מגיע, לעשות לה הכי כיף שבעולם".

בערב, באולם האירועים, האורחים מוכנים. בינתיים בסלון הכלות, נטלי מסיימת את ההכנות האחרונות. "אני מאושרת עד השמיים. לא חשבנו על זה בכלל", אומרת האם אילנה בהתרגשות. לערב אחד הייתה יכולה נטלי לשכוח מההתמודדות עם הקושי היום-יומי ולהרשות לעצמה לחייך. אחרי שחגיגת בת המצווה תסתיים, היא תחזור למציאות העגומה, בתקווה שמאבקן יצליח והן יקבלו בקרוב בית אחר.

מחברת עמידר נמסר בתגובה: "עמידר פעלה במשך חודשים רבים לשפץ את הדירה ולהתאימה לצורכי המשפחה. כשנוכחה לדעת כי לא ניתן להתאימה למשפחה, הועברה לאחרונה המלצה למשרד הבינוי והשיכון להעביר את המשפחה לדירה אחרת. כעת ממתינה עמידר להחלטת משרד הבינוי והשיכון בנושא".

ממשרד הבינוי והשיכון נמסר כי התיק יועבר לדיון בוועדה עליונה אזורית ביום רביעי הבא לאישור החלפת דירה למשפחה.