הפצוע מבנק הפועלים: "השוטרים ירו בי וקשרו אותי"

לאחר שהכרתו שבה אליו, שחזר עומר וואלידי את רגעי האימה בבנק. לדבריו, "המשטרה ירתה בי וקשרה לי את הידיים. העמדתי פני מת ובזמן שהרוצח לקח את בת הערובה - ברחתי החוצה". המשטרה: זה לא מה שעולה מהעדויות

עומר וואלידי, הפצוע הקשה ביותר מסע ההרג בסניף הבנק בבאר שבע לפני כשבוע וחצי - שב אמש להכרתו. מקץ שעות ספורות, חזרו אליו גם מאורעות אותו יום טראגי שבו איבדו ארבעה בני אדם את חייהם - אך את הרגעים שבהם הוצא מזירת האירוע על ידי המשטרה, כך לדבריו - הוא לא ישכח לעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עומאר וואלידי אומר כי השוטרים שהגיעו לסניף במהלך מסע הירי של איתמר אלון הם שירו בו והביאו לפציעתו. במהלך שחזור האירועים סיפר וואלידי שכשנכנס היורה אל הבנק, הוא ועידן סברי ז"ל, שנהרג בירי, ולצדם רמו ועקנין - נשכבו מתחת לשולחן והעמידו פני מתים. "קמתי והתכוונתי לצאת", שחזר וואלידי. "השוטרים ירו בי. שכבתי מתחת לשולחן עם חברי רמו וקנין ונאלצתי להעמיד פני מת".

לדבריו, כששמע שהרוצח הסתגר בשירותים עם מירי כהן, בת הערובה, הוא קם לכיוון דלת הכניסה לסניף הבנק - אז פגש בו אחד השוטרים וירה בו. כשהוא פצוע ושותת דם, אזקו השוטרים את ידיו ופינו אותו לבית החולים במצב אנוש.

מהמשטרה נמסר בתגובה כי "מהממצאים בזירה ומעדויות שנגבו עולה כי השוטרים לא ירו על הפצוע בשום שלב".

משפחתו של וואלידי: "חשבו שהפצוע שודד והכו אותו"

במשפחתו של הפצוע חזרו בימים האחרונים על הטענה שלפיה בנם קיבל יחס לא הוגן מהמשטרה. "אמרו שהוא שודד", סיפר אחיו איימן וואלידי. במשפחה טוענים כי למרות שהיה עם ארבעה פצעי ירי - החליטו השוטרים להכותו. "הביאו אותו לפה עם אזיקים כשהוא מדמם", הוסיף האח. לדברי המשפחה, יקירם הוכה בגלל מוצאו. "אין פה חוק. לא מתחשבים באנשים. מה עשו הבדואים?".

במשטרה הסבירו כי עומר אכן נאזק, מאחר שבשלב הראשוני לא היה ברור מי וכמה חשודים יש בזירה. "לא היה ברור האם האירוע הוא לאומני או פלילי, ולכן כל מי שנראה בעיני השוטרים כחשוד בזירה - נאזק", הסבירו לחדשות 2 במשטרה.

וואלידי הועבר לבית החולים בליווי שוטרים, וכשהוסר החשד שהיה מעורב באירוע - הוא שוחרר. "כל מה שקשור לטענות על אלימות שוטרים ייבדק על ידי המחלקה לחקירות שוטרים", הוסיפו במשטרה. "אם יובהר שהשוטרים פעלו בכוחניות ולא במידתיות - הם יטופלו".

הרוגים בבנק בבאר שבע - סיקור מיוחד

איתמר אלון נקבר בחשאיות

בתה של ענת אבן חיים: "אמא תמיד עזרה לי"

"שמו אזיקים על הפצוע והרביצו לו"

4 הרוגים בבנק בבאר שבע 

עד ראייה מתוך הבנק: "לא דרשו כסף"

התמונות מרגע הפריצה לבנק: "זה ממש כמו בטקסס"

בנקאים מזהירים: "דמנו הותר"

הרוצח מסניף הבנק: איתמר אלון

היורה צעק: "עכשיו אראה לכם"

כך נשמעו רגעי הירי הראשונים בבאר שבע

ההרוגים: מנהל הסניף, סגנו ושני לקוחות

היורה "אדם תמהוני ולא מתקשר"

בהלה בבאר שבע: "ראיתי אישה בהיסטריה"

הקב"ט שרצח: זה איתמר אלון

הסב ידע: "הבן שלי הלך"

מהבוקר: מאבטח בפתח סניף הבנק

הדודה: "אבנר עזר, היורה צעק"