התעורר הפצוע שנפצע אנוש בבנק בבאר שבע

עומר וואליד אושפז בביה"ח לאחר שהגן בגופו על רמו וקנין במהלך מסע הירי שביצע לפני שבוע וחצי איתמר אלון בסניף הבנק בב"ש. אתמול הוא התעורר, והבוקר הוא פגש לראשונה את האדם שהציל, והודה לו בעיניים דומעות

זירת הרצח בבאר שבע, ארכיון (רויטרס)

עומר וואלידי, נפצע אנושות במהלך מסע ההרג בסניף הבנק בבאר שבע לפני כשבוע וחצי, פקח אתמול לראשונה את עיניו. עומר שעדיין מתאושש מן הניתוחים הרבים שעבר ביקש לפגוש את חברו רמו וקנין עליו נשכב במהלך השוד - והיום התרחש המפגש המרגש ביניהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

וואלידי, שעדיין מתקשה לדבר, פגש את רמו וקנין, שאותו הציל בכך ששכב על גופו וגונן עליו מפני כדורי האקדח של הרוצח איתמר אלון. במהלך הפגישה המרגשת, הודה וקנין לוואלידי בעיניים דומעות על שבגבורתו הצליח להציל את חייו בתקרית הקשה. "אני שמח שאתה בריא", השיב לו וואלידי.

וואלידי, שהועבר לטיפול המחלקה הכירוגית בבית החולים, סיפר כי למרות מצבו הוא מרגיש טוב יותר, וכי הוא ממשיך להתחזק מאז האירוע הקשה. חבריו ובני משפחתו טרם סיפרו לו שחברו הטוב עידן סברי, אותו ביקש לראות מיד לאחר שהתעורר, נרצח במהלך מסע הירי.

משפחתו של וואליד: "חשבו שהפצוע שודד והכו אותו"

עומר וואלידי נפצע אנושות במהלך מסע הרג שהתרחש בסניף הבנק בבאר שבע, במהלכו רצח איתמר אלון ארבעה בני אדם. וואלידי פונה לבית החולים סורוקה שבבאר שבע - שם נאבקו הרופאים על חייו. ואולם, בני משפחה וחברים שנאספו מחוץ לטיפול נמרץ בבית החולים זעמו על כוחות הביטחון לאחר שלטענתם הוכה על ידי שוטרים - כי חשבו שהוא היורה.

"במשטרה אמרו שהוא שודד", סיפר אחיו איימן וואלידי. במשפחה טוענים כי למרות שהיה עם ארבעה פצעי ירי החליטו השוטרים להכותו. "הביאו אותו לפה עם אזיקים והוא עם דם עליו", סיפר אחיו. לדברי המשפחה, יקירם הוכה בגלל מוצאו. "אין פה חוק, לא מתחשבים באנשים. מה עשו הבדואים?", קרא האח.

במשטרה הסבירו כי עומר אכן נאזק, מאחר שבשלב הראשוני לא היה ברור מי וכמה חשודים יש בזירה. "לא היה ברור האם האירוע הוא לאומני או פלילי, ולכן כל מי שנראה בעיני השוטרים כחשוד בזירה - נאזק", הסבירו לחדשות 2 במשטרה.

וואלידי הועבר לבית החולים בליווי שוטרים, וכשהוסר החשד שהיה מעורב באירוע - הוא שוחרר. "כל מה שקשור לטענות על אלימות שוטרים ייבדק על ידי המחלקה לחקירות שוטרים", הוסיפו במשטרה. "אם יובהר שהשוטרים פעלו בכוחניות ולא במידתיות - הם יטופלו".

הרוגים בבנק בבאר שבע - סיקור מיוחד

איתמר אלון נקבר בחשאיות

בתה של ענת אבן חיים: "אמא תמיד עזרה לי"

"שמו אזיקים על הפצוע והרביצו לו"

4 הרוגים בבנק בבאר שבע 

עד ראייה מתוך הבנק: "לא דרשו כסף"

התמונות מרגע הפריצה לבנק: "זה ממש כמו בטקסס"

בנקאים מזהירים: "דמנו הותר"

הרוצח מסניף הבנק: איתמר אלון

היורה צעק: "עכשיו אראה לכם"

כך נשמעו רגעי הירי הראשונים בבאר שבע

ההרוגים: מנהל הסניף, סגנו ושני לקוחות

היורה "אדם תמהוני ולא מתקשר"

בהלה בבאר שבע: "ראיתי אישה בהיסטריה"

הקב"ט שרצח: זה איתמר אלון

הסב ידע: "הבן שלי הלך"

מהבוקר: מאבטח בפתח סניף הבנק

הדודה: "אבנר עזר, היורה צעק"